بازدید: 4

گردباد در شمال تگزاس/ برق هزاران خانه قطع شد

توفان سهمگین به شکل گردبادی عظیم با باد‌های بسیار پرسرعت، شب گذشته بخش‌هایی از شمال شهر بزرگ دالاس را درنوردید.

به گزارش بولتن نیوز، شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز آمریکا گزارش داد: روز گذشته (یکشنبه) به علت وزش توفان سهمگین در شمال ایالت تگزاسِ آمریکا، برق خانه های نزدیک به هشتاد هزار نفر در شهر دالاس قطع شده و به بسیاری از خانه ها و خودرو ها در این شهر نیز خسارات سنگین وارد شده است.

بنا بر این گزارش، اداره ملی هواشناسی آمریکا تأیید کرد که یک توفان سهمگین به شکل گردبادی عظیم با باد های بسیار پرسرعت، شب گذشته بخش هایی از شمال شهر بزرگ دالاس را درنوردید و خسارات بسیار شدیدی به خانه ها، ساختمان های اداری، مدارس، فروشگاه ها و همچنین شبکه برق رسانی این شهر وارد کرد.

تاکنون پلیس دالاس هیچ آماری از تلفات یا شمار زخمی ها ارائه نکرده است.

روزنامه محلی دالاس نیوز در این خصوص نوشت: این گردباد عظیم که از سمت غرب وارد شهر دالاس شده بود، در نزدیکی تقاطع دو بزرگراه «آی-۳۵ شرقی» و «آی-۶۳۵» در شمال دالاس به زمین برخورد کرد و سپس در امتداد بزرگراه «یو اس-۷۵» به سمت شرق به حرکتِ خود ادامه داد.

تا ساعت ۲۳ دیشب، برق خانه های دستکم ۷۷ هزار تن از شهروندان ساکن دالاس قطع شده بود. مأموران اداره برق در تلاش هستند، با کمک مأموران آتش نشانی و ضمن جمع آوری درختان شکسته، هرچه زودتر دکل های برق را تعمیر، شبکه برق رسانی این شهر را مرمت و برق خانه ها را دوباره وصل کنند.

خانم «آن سیگِل» ساکن شمال دالاس، که یکشنبه شب، شاخه های شکسته درختان در حیاط خانه اش ریخته و برق خانه اش نیز قطع شده بود، گفت: «احساسی بسیار عجیب داشتم. ابتدا صدای برخورد شدید دانه های تگرگ را با زمین می شنیدم، اما وقتی این گردبادِ عظیم وارد محلهِ ما شد، ناگهان صدایی مانند یک انفجار بزرگ به گوشم رسید. البته کل وزش توفان، فقط چند دقیقه طول کشید و سپس این گردباد، محله ما را به سمت شرق ترک کرد.» در عین حال، خسارات بسیار سنگینی به تمام محله هایی که این گردباد از آن ها عبور کرده، وارده شده است.

برخی از مدارس شهر دالاس روز دوشنبه را تعطیل اعلام کرده اند. اداره مستقل مدیریت مدارس دالاس، گروه هایی از کارمندان خود را مأمور کرده است که به مدارس مختلف در مناطق توفان زده سر بزنند تا اگر بررسی های آن ها حاکی از وارد شدن خسارات گسترده به این مدارس باشد، این اداره تمامی مدارس شمال دالاس را دستکم برای روز دوشنبه تعطیل اعلام کند.

تصاویر شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز نشان می دهد که سقف بسیاری از خانه ها و فروشگاه های بزرگ از جا کنده شده است و تعداد زیادی از خودرو ها نیز خسارت دیده یا واژگون شده اند.


گردباد در شمال تگزاس/ برق هزاران خانه قطع شد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها