بازدید: 24

جواب پامپئو به نگرانی‌ صهیونیست‌ها: پشتتان را خالی نمی‌کنیم

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2115291
به دنبال خروج آمریکا از شمال شرق سوریه و توقف حمایت از کردها، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی به مقامات تل‌آویو اطمینان داد که این اتفاق در رابطه با اسرائیل رخ نخواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، مایک پامپئو در سخنانی تلاش کرد که به مقامات رژیم صهیونیستی اطمینان داده و نگرانی آنها نسبت به خروج نیروهای کشورش از خاورمیانه را برطرف کند.

پامپئو در این باره گفت: تاریخ روابط دو جانبه به خوبی ثابت می کند که چنین اتفاقی درباره اسرائیل هرگز رخ نخواهد داد.

اظهارات پامپئو پس از آن مطرح شد که شماری از مقامات صهیونیستی نسبت به تکرار مسأله کردهای سوریه برای آنها ابراز نگرانی کرده بودند و ده ها یادداشت در روزنامه های عبری زبان منتشر و در آنها از واشنگتن به خاطر رها کردن هم پیمانان خود در نزاع های خاورمیانه انتقاد کرده بود.

نویسندگان این یادداشت ها ضمن انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، وی را " غافلگیر کننده و غیر قابل پیش بینی" خواندند.

در همین راستا، یک منبع سیاسی اظهار کرد، نزدیکان پامپئو اقدام به مصاحبه با روزنامه راستگرای "معریب" کردند تا نظرات "بدبینانه" درباره اینکه واشنگتن مانند کردها، اسرائیل را هم رها خواهد کرد، برطرف کنند. در همین راستا، پامپئو، یکشنبه در مصاحبه با روزنامه مذکور عنوان کرد: هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد؛ چراکه ده ها سال از تاریخ روابط دو جانبه و همچنین دو سال و نیم حضور ترامپ در کاخ سفید این مسأله را تأیید می کند. شبکه روابط میان ما قوی و عمیق بوده و بیانگر روابط میان دو طرف است که بر اساس ارزش ها و منافع امنیتی مشترک پایه ریزی شده است و سنگینی آن را با یکدیگر بر دوش خواهیم کشید.

پامپئو در ادامه تصریح کرد: دولت ما کاملا در این موضوع جدی است. اسرائیل "حق" تلاش برای دفاع از امنیت شهروندانش را دارد، این حق نیست بلکه وظیفه آن است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به مقامات رژیم صهیونیستی یادآور شد که دولت ترامپ در پی حمله به تأسیسات نفتی عربستان، حدود ۲۰۰۰ سرباز را به این کشور اعزام کرد.

پامپئو همچنین گفت که واشنگتن طی هفته های آتی نیروهای بیشتری را به عربستان اعزام خواهد کرد.


جواب پامپئو به نگرانی‌ صهیونیست‌ها: پشتتان را خالی نمی‌کنیم
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها