بازدید: 23

حمله به کشتی ایران در دریای سرخ پشتوانه دولتی دارد/ گام چهارم کاهش تعهدات برجامی طراحی شده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2115193
سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد حمله به کشتی نفتی ایرانی در دریای سرخ گفت: پیگیری‌های حقوقی این حادثه ادامه دارد و احتمالا این کار پشتوانه دولتی داشته باشد.

/////به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سید عباس موسوی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به ارسال پویش رویش امید از سوی ریاست جمهوری برای کشور های منطقه گفت: امیدواریم کشور ها به این پویش برای رسیدن به صلح بپیوندند.

وی در مورد حمله به کشتی نفتی ایرانی در دریای سرخ بیان کرد: احتمالا این حادثه پشتوانه دولتی دارد و در گزارشی به سازمان ملل پیگیری های حقوقی های آن در حال انجام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد رفت و آمد های دیپلماتیک تصریح کرد: در این مدت ۱۰ هیئت دیپلماتیک به ایران آمدند. همچنین قرار است چهارشنبه و پنجشنبه اجلاس وزرای اعضای جنبش عدم تعهد در باکو برگزار شود و روز جمعه نشست روسای جمهور خواهد بود. برای این نشست وزیر امور خارجه و رئیس جمهوری کشورمان به زودی به باکو سفر می کنند.

وی در مورد گام چهارم گفت: گام چهارم طراحی و بخشی از موارد رسانه ای شده است. اما امیدواریم کار به گام چهارم کشیده نشود و در همین روز ها اقداماتی از سوی اعضای باقی مانده برجام به ویژه اروپا شاهد باشیم.

موسوی در مورد حمله ترکیه به سوریه اظهار کرد: حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه باید توسط تمام کشور های منطقه محترم شمرده شود و اگر دغدغه ای است باید از طریق روش های مسالمت آمیز حل شود.

تکمیل می شود


حمله به کشتی ایران در دریای سرخ پشتوانه دولتی دارد/ گام چهارم کاهش تعهدات برجامی طراحی شده است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها