بازدید: 4

پیش بینی بارش باران برای اکثر مناطق کشور/کاهش ۵ تا ۸ درجه دمای هوا در نوار شمالی کشور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2114923
کارشناس سازمان هواشناسی شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده را تشریح کرد.

پیش بینی بارش باران برای اکثر مناطق کشور/کاهش ۵ تا ۸ درجه دمای هوا در نوار شمالی کشورفریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز های آینده، گفت: از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم.


وی ادامه داد: امروز در برخی مناطق شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب و برخی از مناطق شمال شرق کشور برای بعد از ظهر بارش پراکنده و وزش باد های به نسبت شدید پیش بینی می شود.


گودرزی با بیان اینکه شدت بارش امروز آذربایجان غربی و شرقی و کردستان و کرمانشاه را در بر می گیرد، افزود: احتمال آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب ها و مه آلود های جاده های کوهستانی وجود دارد.


وی با تاکید بر اینکه جمعه سامانه بارشی نسبتا قوی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: امروز بعد از ظهر در نقاطی از جنوب کشور در برخی نقاط سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شمال هرمزگان بارش های پراکنده خواهیم داشت.


گودرزی با بیان اینکه سواحل شمالی تا روز های پایانی هفته به صورت متناوب بارش باران دارند، گفت: ۵ تا ۸ درجه دمای هوا در نوار شمالی کشور خنک تر خواهد شد.


وی ادامه داد: در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی احتمال بارش برف می رود.


کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای تهران افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود گفت: شهرکرد با دمای ۲ درجه خنک ترین و بوشهر با دمای ۳۵ درجه گرم ترین مراکز استانی بوده اند.


انتهای پیام/


پیش بینی بارش باران برای اکثر مناطق کشور/کاهش ۵ تا ۸ درجه دمای هوا در نوار شمالی کشور
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها