بازدید: 12

عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی / زمینه سازی برای دستیابی به بازارهای جهانی آغاز شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2114766

زادبوم گفت: ستاد الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت، مجددا فعالیت خود را برای رسیدگی به امور ایران در این سازمان آغاز کرد.

 

پیگیری برای عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی/ زمینه سازی ایران برای دستیابی به بازارهای جهانیحمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزییات الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت, اظهار کرد: ستاد الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت پیش از این تشکیل شده بود اما دلایل مختلفی منجر به توقف فعالیت آن شد؛ امروز با همکاری دفتر همکاری های چند جانبه وزارت امور خارجه کشور، این ستاد مجدد فعالیت خود را برای رسیدگی به امور مربوط به حوزه تجارت جهانی  موضوعات پیرامون آن آغاز کرده است.

او بیان کرد: در حال حاضر ایران عضو ناظر در WTO است اما برای آن که بتوانیم  موضوع الحاق را پیگیری کنیم  مقدمات لازم باید  فراهم سازی شوند؛ یکی از اصلی ترین دلایل تشکیل این ستاد پیگیری مسائل مهم تجارت جهانی بوده که بارها ذکر شده است.

زادبوم با اشاره به لزوم ایجاد آمادگی و زمینه مناسب برای استفاده از برخی خدمات سازمان تجارت جهانی, ادامه داد: موافقت نامه هایی در سازمان جهانی تجارت وجود دارد که استانداردهای جهانی در زمینه تجارت بین الملل را تعیین می کند؛ با توجه به این موضوع  کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران باید آموزش های لازم را دریافت کنند که در ارتباط با سایر کشورها به آن ها کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: اجبار به ثبات نرخ ارز توجیه اقتصادی ندارد/وضعیت مناسب صادرات محصولات فولادی

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به شرایط فعلی کشورمان در سازمان تجارت جهانی،  به ایجاد هماهنگی های مختلفی در سطوح متفاوت نیاز است, بنابراین ستاد هماهنگی الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی فعال شد که بعد از این با حضور معاونان وزرای ذیربط در حوزه اقتصادی به فعالیت خود ادامه داده و زمینه های لازم را برای دستیابی به اهداف ایران در تجارت جهانی فراهم کند.

او تصریح کرد: نوجه داشته باشید که تشکیل این ستاد به معنای الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی نیست بلکه بنا داریم با انجام این کار عضویت ناظر فعلی کشورمان را در این سازمان پیگیری و اقدامات لازم را برای تهیه زیرساخت های ضروری و الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی فراهم کنیم.

زادبوم با تاکید بر بررسی مسائل مربوط به سازمان جهانی تصریح کرد: موضوع الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی را در طول زمان  پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت

عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی / زمینه سازی برای دستیابی به بازارهای جهانی آغاز شد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها