بازدید: 7

عراق: ما نگرفتیم؛ رسانه‌های غربی: شما «زم» را گرفتید!

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2114417
یک مسئول امنیتی در عراق گفت که دستگیری «روح الله زم» سرشبکه سایت معاند و ضد انقلاب «آمد نیوز» در خاک عراق کاملا دروغ و نادرست است.
صراط:

 «محمدجاسم الجویبراوی» روز یکشنبه تصریح کرد که ادعاهای روزنامه «فیگارو» فرانسه و دیگر رسانه های غربی در خصوص دستگیری زم در داخل خاک عراق صحت ندارد.

به گزارش ایرنا وی اضافه کرد که هیچ گزارشی دال بر ورود این شخص به داخل خاک عراق وجود ندارد و این ادعاها کاملا نادرست است.

پیش تر مقامات عراقی، وزارت داخله دولت اقلیم کردستان عراق و حتی دفتر آیت الله سیستانی مرجع عالی عراق در نجف اشرف که برخی مدعی شده بودند زم قصد دیدار با ایشان را داشته است، ادعای حضور زم در عراق (و سپس دستگیری آن از سوی عراق و تحویل آن به ایران) را تکذیب کرده بودند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه در ۲۲  مهرماه ۱۳۹۸ دستگیری روح الله زم مسؤول سایت و کانال آمدنیوز که در حدود سه سال فعالیت به  ارائه اخبار و تحلیل های دروغ، ساخت خبرهای جعلی و تشویق و تحریک به اعتراض های خیابانی و اعمال خشونت می پرداخت را اعلام کرد. 

روزنامه فیگارو برخی رسانه های غربی به دنبال این موفقیت امنیتی - اطلاعاتی ایران، کوشیدند که پای عراق را به این موضوع باز کنند. 

پیشتر رییس کمیسیون امنیت شورای استان نجف در ۲۶ مهرماه ادعاهای مطرح شده در خصوص دستگیری روح الله زم در این شهر و تحویل آن به مقامات ایرانی را نادرست خواند و آن را تکذیب کرده بود. 


عراق: ما نگرفتیم؛ رسانه‌های غربی: شما «زم» را گرفتید!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها