بازدید: 5

گراهام: درباره اقدام ترامپ در قبال سوریه خوش‌بینم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2114368
سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با تغییر موضع ناگهانی، به حمایت از اقدام رئیس‌جمهور این کشور در خصوص سوریه پرداخت.

تغییر موضع سناتور هم حزبی ترامپ و حمایت از اقدام او در قبال سوریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، لیندسی گراهام، سناتور ایالت کارولینای جنوبی که از اولین کسانی بود که تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو های نظامی این کشور از سوریه را به شدت مورد انتقاد قرار داد، گفت اکنون معتقد است دستیابی به راه حل های تاریخی ممکن است!

سناتور گراهام در تغییر موضعی آشکار از اقدام ترامپ در قبال سوریه دفاع کرد و در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفت آخر هفته گفت و گویی با ترامپ داشته و باعث شده تا نسبت به این اقدام خوش بین شده که می توان به راه حلی دست یافت که امنیت ترکیه و کرد ها را تضمین کرده و عناصر داعش را مهار کند.

گراهام افزود: به شکلی فزاینده ای خوش بین هستم که می توانیم به راه حل های تاریخی درباره سوریه دست یابیم.

به گفته این سناتور جمهوری خواه، ترامپ آماده استفاده از نیروی هوایی آمریکا در منطقه غیرنظامی در اشغال نیرو های بین المللی بوده است و به کارگیری نیروی هوایی می تواند جلوی گسترش نیرو های داعش در منطقه را بگیرد.

روز شنبه نیز یکی از سناتور های عضو کمیته خدمات مسلح سنا گفت ترامپ به اهمیت و ضرورت حفظ نیروی هوایی آمریکا در منطقه پی برده است. این در حالی است که نماینده ایالت کارولینای جنوبی کمتر از یک ساعت پس از اعلام تصمیم جدید رئیس جمهور آمریکا درباره سوریه، آن را فاجعه بار و کوته بینانه خواند.

کاخ سفید اوایل اکتبر پس از گفت وگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و ترکیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کرد ترکیه در آستانه عملیاتی نظامی در شمال سوریه است، اما واشنگتن در این عملیات مشارکت ندارد و از آن حمایت نخواهد کرد. یک عضو دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد، آمریکا به فرماندهی «نیرو های دموکراتیک سوریه» که اکثریت آن ها را یگان های مدافع خلق تشکیل می دهند، اعلام کرده است که در صورت حمله ترکیه، از آن ها دفاع نخواهد کرد.

انتهای پیام/


گراهام: درباره اقدام ترامپ در قبال سوریه خوش‌بینم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها