بازدید: 6

انگلیس میانجی‌گر میان ترکیه و اروپا

منبع : انتخاب کد خبر: 2114287
دفتر نخست‌وزیری انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد، بوریس جانسون و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در باره حمله نظامی آنکارا به سوریه بطور مشترک با سران کشورهای فرانسه و آلمان گفت وگو می کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد، بوریس جانسون و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در باره حمله نظامی آنکارا به سوریه بطور مشترک با سران کشورهای فرانسه و آلمان گفت وگو می کنند.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون و اردوغان توافق کردند که به دنبال فرصتی برای دیدار با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هستند تا در مورد وضعیت حملات به سوریه و همچنین موضوعات گسترده تر از جمله تروریسم و مهاجرت گفت وگو کنند.

جانسون همچنین توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا را گامی در جهت پیشرفت توصیف اما تأکید کرد که نگرانی های زیادی درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه وجود دارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز یکشنبه از خروج «نیروهای دموکراتیک سوریه» از شهر مرزی راس العین (کوبانی) در شمال این کشور خبر داد. به دنبال این خروج، نیروهای ترکیه و شبه نظامیان سوری همپیمان این کشور در این شهر مستقر شدند.

این برای اولین بار است که نیروهای مستقر در مناطق کردنشین شمال سوریه به صورت علنی اعلام عقب نشینی از مناطق مرزی می کنند.

«مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه از توافق ترکیه و آمریکا برای برقراری آتش بس موقت در شمال شرق سوریه خبر داد.

توقف کامل حملات، دادن مهلت ۱۲۰ ساعته به شبه نظامیان کرد سوریه برای خروج از مناطق مرزی به عمق ۲۰ مایلی به سمت جنوب، از مفاد این توافقنامه است.

این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند، با وجود اعلام توافق آتش بس میان ترکیه و نیروهای کرد در شمال سوریه، این توافق از سوی هر دو طرف بارها نقض شده است.


انگلیس میانجی‌گر میان ترکیه و اروپا
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها