بازدید: 17

تحلیلگر لبنانی: سید حسن نصرالله مثل همیشه حق مطلب را ادا کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2111873
تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به سخنان امروز دبیرکل حزب‌الله درباره تحولات اخیر لبنان گفت او در هر بار سخنرانی خود، سخنان جامعی ایراد می‌کند که در آن حق مطلب را ادا و همه مسائل را به صورت شفاف بیان می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یک تحلیلگر سیاسی لبنان گفت دبیرکل حزب الله در سخنان امروزش بین حق مردم که جزو حقوق مشروع و صد در صد قانونی آنان است و بین اهداف برخی از قوای سیاسی که تلاش کردند تا بر تظاهرات موج سواری کنند، تفکیک قائل شد و این نکته ای مهم است که باید به آن توجه شود.

«سالم زهران» تحلیلگر سیاسی لبنان در مطلبی که پایگاه خبری العهد آن را منتشر کرد، با اشاره به سخنان امروز سید حسن نصر الله درباره تحولات اخیر لبنان گفت: او در هر بار سخنرانی خود، سخنان جامعی ایراد می کند که در آن حق مطلب را ادا و همه مسائل را به درستی و به صورت شفاف بیان می کند.

وی افزود: سید حسن نصرالله هیچ یک از سوالاتی را که مردم مطرح می کنند بدون اینکه پاسخی درست و منطقی و متین به آن بدهد، رها نمی کند. وی رویکردی منطقی و هدفمند درباره همه حوادث و رویداد ها دارد.

این تحلیلگر لبنانی در ادامه گفت: سید حسن نصر الله در سخنرانی امروز سخنانی دلگرم کننده و حمایتگرانه در برابر معترضانی که اوضاع وخیم اقتصادی آن ها را به خیابان کشانده، مطرح کرد؛ و از طرف دیگر هم خواستار حفظ اموال عمومی و دوری از تعرض به آن از سوی تظاهرکنندگان شد.

زهران گفت: اکنون ما در برابر دو مسئله قرار داریم نخست درخواست های تظاهر کنندگان خشمگین که باید به آن ها به علت این خشمشان حق داد و حاکمیت باید به صدای آنان گوش دهد و حرف هایشان را بشنود و دیگر بخش سیاسی مسئله است که در راس آن، ولید جنبلاط نماینده سابق و سمیر جعجع رئیس حزب "نیرو های لبنانی" قرار دارند. هر دوی این ها تلاش کردند به سعد الحریری نخست وزیر فشار بیاورند تا به میثاق و پیمان ضربه بزنند.

این تحلیلگر معتقد است: در سخنان سید حسن نصر الله آنچه را که باید بر آن تمرکز کرد، اقدام سریع وی به تفکیک و افتراق بین حق مردم که جزو حقوق مشروع و صد در صد قانونی آنان است که البته همراه با نصیحت مهم و مشفقانه به آنان بود که مطالباتشان به هرج و مرج کشیده نشود و بین اهداف برخی از قوای سیاسی که تلاش کردند تا با موج تظاهرات همراه شوند و موج سواری کنند. چرا که تظاهرات واقعی ناشی از خشم مردمی است، اما ورود جعجع و جنبلاط به این عرصه بخشی از تظاهرات را به تظاهرات برای اهداف سیاسی تبدیل کرده است.

زهران در پایان گفت: مهمترین ویژگی سخنرانی های سید حسن نصر الله این است که او فقط یک سخنرانی و اظهار نظر چه در بین مردم یا پشت سر آن ها دارد، اما سخنان و مواضع برخی از سیاستمداران لبنان دوگانه است.

انتهای پیام/


تحلیلگر لبنانی: سید حسن نصرالله مثل همیشه حق مطلب را ادا کرد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها