بازدید: 21

گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2111578
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: گزارش تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل در این کمیسیون تصویب شده و به زودی در مجلس قرائت می‌شود.

گزارش «تخلفات دستگاه ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می شوند/ هشدار به دستگاه ها برای جلوگیری از بروز سیل در سال آیندهداوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت تدوین گزارش شکایت های مردمی از مناطق سیل زده، گفت: به برخی مناطق سیل زده باتوجه به شکایت های ارسالی سرکشی شد و از مناطق دیگر نظرات دستگاه های مختلف جمع آوری شد و اکنون گزارش جامع و کامل آن در هیئت رئیسه و جلسه عمومی این کمیسیون مطرح و تصویب شده است و به زودی در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

او با اشاره به تخلفات دستگاه های مختلف در بروز و افزایش خرابی های سیل اظهار کرد: دستگاه های مختلف مانند شهرداری، ادارات، راهداری، وزارت راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، امور اراضی، هواشناسی، شرکت های آب منطقه ای، ستاد مدیریت بحران، مدیریت، امور اراضی و ... از زمان های گذشته به وظایف قانونی خود در مناطق سیل زده  به درستی عمل نکرده اند.

محمدی تصریح کرد: به طور مثال شرکت آب منطقه ای در حفظ بستر رودخانه ها یا جهاد کشاورزی برای جلوگیری از تغییر کاربری ها هر کدام وظایفی داشتند که به آن عمل نکرده اند، عدم ایفای وظایف قانونی باعث شده تا به مرور تغییر کاربری های بیجا، تجاوز به حریم رودخانه ها و دریا ها، کوه خواری، جنگل خواری و ...بافت اراضی را تغییر دهد و شاهدیم با تخریب منابع طبیعی و جنگل ها با بارش حتی اندکی باران سیل ایجاد می شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ضمن تذکر و هشدار به دستگاه های مسئول بیان کرد: براساس اعلام سازمان هواشناسی سال آینده هم ترسالی خواهیم داشت و از همین الان هشدار می دهیم که این دستگاه ها به وظایف قانونی خود به درستی عمل کرده و مسیل ها و حریم های موجود را آزاد کنند و از ه اکنون پیشگیری و پیگیری های لازم را برای جلوگیری از بروز سیل و خرابی ها انجام دهند تا شاهد سیل و خرابی هایی مانند فروردین ها ماه سال ۹۸ نباشیم.

او با بیان اینکه این دستگاه ها باید در سال جاری نسبت به اصلاح و مرمت وضعیت موجود تا جای ممکن اقدام کنند، بیان کرد: پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از بروز سیل در سال آینده باید داشته باشند، شاهدیم اکنون با وجود بارش های اندک استان گلستان با مشکلات ناشی از سیل مواجه شده است و قطعا قصور دستگاه های اجرایی موجب تشدید خرابی های ناشی از سیل خواهد شد و به عنوان کمیسیون اصل نود حتما خاطیان را به دستگاه قضا معرفی خواهیم کرد.

محمدی با تاکید براینکه گزارش بعد از قرائت در صحن علنی به قوه قضاییه ارائه می شود، گفت: اکنون رونوشتی از گزارش نهایی را به دستگاه های مورد نظر برای دریافت نظرات و توضیحات آن ها ارائه کرده ایم که بعد از ارسال پاسخ ها، گزارش نهایی را در صحن علنی مجلس قرائت می کنیم.

انتهای پیام/


گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها