بازدید: 6

پمپئو: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران سال آینده منقضی می‌شود

منبع : فرارو کد خبر: 2110210
پامپئو که اکنون برای دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده، در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «به‌خاطر توافق هسته‌ای معیوب ایران، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران سال آینده منقضی می‌شود. کشور‌هایی مانند روسیه و چین [از آن به بعد]می‌توانند به ایران تسلیحات پیچیده بفروشند. رژیم ایران نیز آزاد خواهد بود تا سلاح‌های پیچیده [خود را]به هرکسی بفروشند. این مسئله رقابت تسلیحاتی جدیدی را در خاورمیانه آغاز می‌کند».
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی حاکی از نگرانی از انقضای تحریم تسلیحاتی ایران در سال آینده، از شورای امنیت خواست این تحریم ها را تمدید کند.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده امروز (جمعه) از پایان زمان تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران در سال آینده شدیدا ابراز نگرانی کرد.

پامپئو که اکنون برای دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی به سرزمین های اشغالی سفر کرده، در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «به خاطر توافق هسته ای معیوب ایران، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران سال آینده منقضی می شود. کشور هایی مانند روسیه و چین [از آن به بعد]می توانند به ایران تسلیحات پیچیده بفروشند. رژیم ایران نیز آزاد خواهد بود تا سلاح های پیچیده [خود را]به هرکسی بفروشند. این مسئله رقابت تسلیحاتی جدیدی را در خاورمیانه آغاز می کند».

وزیر خارجه آمریکا در توئیت دیگری که حاکی از وحشت و عصبانیت او از انقضای زمان تحریم های تسلیحاتی ایران بود، گفت: «اگر شما اکنون نسبت به رفتار ایران نگران هستید، تصور کنید ایران چه کار هایی که با موشک ها، پهپادها، تانک ها و جنگنده های پیشرفته انجام نخواهد داد».

وی سپس از شورای امنیت سازمان ملل خواست تحریم های تسلیحاتی بر ایران را مجددا تمدید کند.
 
پمپئو: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران سال آینده منقضی می شود
 
پامپئو چند روز پیش نیز با عصبانیت از عدم تصویب کنوانسیون «سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی» معروف به کنوانسیون پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده بود.
 
واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب افکن بی -۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است.

پمپئو: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران سال آینده منقضی می‌شود
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها