بازدید: 29

بهای نفت افزایش یافت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2110148
بهای نفت در پایان معاملات روز پنجشنبه پس از انتشار گزارشی متناقض در مورد ذخایر نفت آمریکا و اخبار رسانه‌ها در مورد ورود آرامکو به بورس افزایش یافت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای نفت در پایان معاملات روز پنجشنبه پس از انتشار گزارشی متناقض در مورد ذخایر نفت آمریکا و اخبار رسانه ها در مورد ورود آرامکو به بورس افزایش یافت.

در بازار لندن هر بشکه نفت خام برنت (دریای شمال) برای تحویل در ماه دسامبر با افزایش ۰.۸۲ درصدی برابر با ۴۹ سنت در مقایسه با معاملات پایانی روز سه شنبه به ۵۹.۹۱ دلار رسید.

در بازار نیویورک هم بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینتر مدییت) برای تحویل در ماه نوامبر ۱.۱ درصد برابر با ۵۷ سنت افزایش یافت و به ۵۳.۹۳ دلار رسید.

آژانس انرژی آمریکا روز پنجشنبه از افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ اکتبر به ۹.۳ میلیون بشکه خبر داد که سه برابر میزان پیش بینی شده از سوی تحلیلگران است.

مت اسمیت، مدیر تحقیقات در شرکت کلیپر دیتا می گوید این افزایش قابل توجه ناشی از کاهش میزان مصرف پالایشگاهی از زمان طوفان هاروی در سپتامبر سال ۲۰۱۷ است. همزمان آمریکا به بهره برداری از منابع نفتی ادامه می دهد و میانگین تولید این کشور در هفته گذشته به میزان بی سابقه ۱۲.۶ میلیون بشکه در روز رسید.

با این حال پس از اعلام این گزارش بهای نفت کاهش نیافت، زیرا ذخایر تولیدی پالایشگاه ها هم زمان به شدت کاهش یافته است. ذخایر تولیدی بنزین ۲.۵۶ میلیون بشکه و فرآورده های نفتی ۳.۸۲ میلیون بشکه کاهش یافته است. علاوه بر این بخشی از افزایش ذخایر نفت خام ناشی از فروش ۱.۳ میلیون بشکه نفت از ذخایر راهبردی از سوی دولت آمریکا و همچنین تعدیل فنی صورت گرفته از سوی آژانس انرژی آمریکا بود.

از دیدگاه دنیل گالی، تحلیلگر موسسه تی دی سکوریتیز قیمت ها از اطلاعات منتشر شده از سوی فایننشال تایمز و تصمیم عربستان سعودی برای تعویق ورود شرکت نفتی آرامکو به بازار بورس بهره برد. منابع نزدیک به پرونده این اطلاعات را تایید کردند.

گالی گفت: برخی بازیگران بازار این تردید را ناشی از این واقعیت می دانند که عربستان سعودی قصد دارد میزان تولید خود را به منظور افزایش بهای نفت خام پیش از ورود به بازار بورس کاهش دهد.

انتهای پیام/


بهای نفت افزایش یافت
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
 • بهای نفت افزایش یافت/ کاهش بهای طلا


  روز پنجشنبه بهای فلز زرد کاهش یافت و بهای طلای سیاه با افزایش مواجه شد.
 • افزایش بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای ‏شمال افزایش یافت


  بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای ‏شمال‏، سبد ‏نفتی اروپا، در ‏معاملات روز دوشنبه افزایش ‏یافت. ‏
 • بهای نفت به شدت افزایش یافت


  بهای نفت خام در پایان معاملات روز جمعه تحت تاثیر اخبار مربوط به تحولات در مورد جنگ تجاری و شاخص‌های مثبت متعدد در بازار به شدت افزایش یافت.
 • بهای نفت افزایش یافت


  بهای نفت در پایان معاملات روز پنجشنبه پس از انتشار گزارشی متناقض در مورد ذخایر نفت آمریکا و اخبار رسانه‌ها در مورد ورود آرامکو به بورس افزایش یافت.
 • بهای نفت افزایش یافت


  بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۷ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۵۸ دلار و ۱۲ سنت رسید.
 • بهای نفت افزایش یافت


  در بازار آسیا بهای ‏نفت خام سبک و شیرین شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام سبک ‏‏برنت دریای شمال در آغاز معاملات روز جمعه افزایش یافت. 
 • بهای نفت افزایش یافت


  ­بهای دو شاخص عمده نفتی جهان، ‏‏نفت خام شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام ‏‏برنت دریای شمال افزایش یافت.
 • بهای نفت افزایش یافت


  در پی تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و ادامه کاهش سطح تولید اوپک، بهای طلای سیاه افزایش یافت.
 • بهای نفت افزایش یافت


  ­بهای نفت خام روز چهارشنبه در بازار آسیا تحت تاثیر تهدیدهای جنگ تجاری میان آمریکا و چین افزایش یافت.
 • بهای نفت افزایش یافت


  بهای ‏هر بشکه نفت خام سبک ‏برنت برای تحویل در ماه ژوئن با 64 سنت افزایش به 72 دلار و 68 سنت رسید
 • بهای نفت افزایش یافت


  بهای هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 47 سنت (دو ممیز 73 صدم درصد) افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به 55 دلار و 26 سنت رسید.
 • بهای نفت و طلا افزایش یافت


  قیمت جهانی نفت و طلا در معاملات روز دوشنبه با روند افزایشی همراه بود.
 • بهای نفت افزایش یافت


 • بهای نفت افزایش یافت


  در بازار آسیا، بهای ‏نفت خام سبک و شیرین شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام سبک ‏‏برنت دریای شمال در آغاز معاملات روز دوشنبه افزایش یافت. 
 • بهای نفت افزایش یافت


  در پی افزایش ذخایر نفت و بنزین آمریکا، بهای طلای سیاه کاهش یافت.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها