بازدید: 14

ان بی سی نیوز: وکیل ترامپ به دلیل ارتباط با مجاهدین خلق به دردسر می‌افتد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2110040
رودی جولیانی به دلیل ارتباط با سازمان منافقین می‌تواند به گرفتاری‌های حقوقی بیشتر دچار شود.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی ان بی سی نیوز در گزارشی با اشاره به همکاری رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با منافقین که دست شان به خون مردم و غیرنظامیان آلوده است نوشت این همکاری می تواند به گرفتاری های حقوقی بیشتر برای جولیانی ختم شود.

به گفته کارشناسان، اقدام مایکل موکاسی (Michael Mukasey)، دادستان کل پیشین آمریکا و از دوستان نزدیک و هم پیمان جولیانی در ثبت نام به عنوان یکی از لابی ها (دلالان) هوادار مجاهدین خلق (منافقین)، گروه مخالف نظام در ایران، وزارت دادگستری را بر آن خواهد داشت برای بازرسی در این رابطه ورود پیدا کند.

موکاسی، دادستان کل پیشین آمریکا در بهار سال ۲۰۱۷ با نمایندگانی از منافقین (ام ای کی) دیدار کرد. سازمان منافقین خلق ایران تا سال ۲۰۱۲ در فهرست سازمان های تروریستی خارجی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داشت.

موکاسی تنها نبود؛ رودی جولیانی یکی دیگر از چهره های سیاسی مطرح آمریکا نیز در آن دیدار حضور داشت. این شرکای حقوقی در نزدیک به یک دهه گذشته در پیشبرد دستور کار منافقین نقش آفرینی کرده اند؛ با دریافت پول در گردهمایی آنان سخن رانده و سرمقاله هایی در روزنامه ها در پشتیبانی از گروهی نوشته اند که در دهه ۱۹۷۰ میلادی با قتل شش آمریکایی در ارتباط بودند.

اما موکاسی در اواخر ماه گذشته میلادی پذیرفت به عنوان عنصر رسمی خارجی مجانی برای بازوی سیاسی منافقین لابی کند. کارشناسان می گویند جولیانی هنوز چنین نقشی را نپذیرفته، زیرا این احتمال وجود دارد که وزارت دادگستری با آغاز تحقیق و تفحص در لابی گری غیرقانونی او را هدف قرار بدهد.

جاش روزنشتاین، یکی از وکلای مستقر در واشنگتن است که به موکلان درباره پایبندی به قوانین لابی گری فدرال مشاوره می دهد. وی گفت: «این همان سناریویی است که معمولا به آغاز بازرسی ختم می شود. اگر جولیانی و موکاسی با هم یا به موازات یکدیگر کار می کردند آنگاه جولیانی به دردسر خیلی بزرگی گرفتار می شد.»

اقدام موکاسی در پذیرش نقش دلالی برای وابسته سیاسی منافقین در شرایطی اتفاق می افتد که جولیانی، شهردار پیشین نیویورک که اکنون وکیل شخصی دونالد ترامپ است به علت فعالیت های بین المللی تجاری با دردسر ها و گرفتاری های حقوقی روزافزونی روبرو می شود.

معاملات جولیانی در خارج از آمریکا، عمدتا در اوکراین، زیر ذره بین نظارت قرار گرفته است. دو تن از دستیارانش هفته گذشته در طرح پرداخت پول خارجی (رشوه و...) به سیاستمداران آمریکایی متهم شدند. نیویورک تایمز گزارش داده است معاملات تجاری جولیانی در معرض بازرسان فدرال قرار دارد و احتمال دارد قضات، وی را به علت ناکامی در ثبت نام به عنوان عامل کشوری خارجی تحت پیگرد قرار بدهند.

انتهای پیام/


ان بی سی نیوز: وکیل ترامپ به دلیل ارتباط با مجاهدین خلق به دردسر می‌افتد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها