بازدید: 5

افزایش تیراندازی در مدارس آمریکا/نیوزویک: خانواده‎های آمریکایی نگران مسلح شدن معلمان هستند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2109866
نیوزویک در گزارشی به موضوع تیراندازی‌ در مدارس آمریکا پرداخته و می‎گوید خانواده‌های قربانیان در فلوریدا به شدت مخالف مسلح شدن معلمان هستند.
مسلح کردن معلمان در مدارس آمریکا کشته شدن بیشتر داشن آموزان را رقم می زندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ حمل سلاح در ایالت فلوریدا به معلمان این اجازه را می‎دهد سلاح خود را به داخل کلاس درس بیاورد که این موضوع با مخالفت دانش آموزان و خانواده‎ها رو به رو شده است.

به گزارش نیوزویک، برنامه موسوم به Coach Aaron Feis Guardian Program که در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است سیاستی است که بر اساس آن به مراکز زیر نظر آموزش و پرورش آمریکا اجازه می دهد تا کارمندان، نگهبانان امنیتی و اکنون معلمان مدارس مسلح شوند. این سیاست برای تمامی مدارس در ایالت فلوریدا قابل اجرا است.

پس از تیراندازی مرگبار در مدرسه پارکلند فلوریدا که ۱۴ دانش آموز و ۳ نفر از کارکنان مدارس کشته و ۱۷ نفر دیگر زخمی شدند، این برنامه به عنوان بخشی از لایحه امنیت عمومی دبیرستان Marjory Stoneman Douglas معرفی و به تصویب رسید.

اصلاحیه لغو ممنوعیت حمل سلاح برای معلمان در داخل کلاس ها در ماه می ۲۰۱۹ به دست یکی از نمایندگاه جمهوریخواه به امضا رسید.

اما این در حالی است که اجماع بین بازماندگان تیراندازی مرگبار مدرسه پارکلند و خانوداه های دانش آموزان نشان می دهد که مسلح کردن معلمان روشی اشتباه برای برطرف کردن معضل تیراندازی های جمعی است که شهروندان آمریکایی تقریباً هر روز آن را به چشم مشاهده می کنند.

خانواده های قربانیان بر این باورند که افزودن سلاح گرم به واقعیت‎های روزمره خشونت مدارس فاجعه ای بیش نیست.

یکی از خانواده های قربانیان که فرزند خود را در آن حادثه از دست داده، می گوید که "دولت آمریکا از کشته شدن فرزندم برای آوردن سلاح بیشتر به مدارس استفاده کرده است."

گفته می شود اکثر مدارس فلوریدا تاکنون طرح مسلح کردن معلمان را رد کرده‎اند از جمله مدرسه Marjory Stoneman Douglas که تیراندازی جمعی در آن اتفاق افتاد. تصور اینکه چه عواقب وحشتناکی با مسلح کردن معلمان به وجود می‎آید چندان هم دور از ذهن نیست.

مخالفان این طرح می گویند وارد کردن سلاح گرم به مدارس می تواند باعث شود تا معلمان در زمان عصبانیت بر روی دانش آموزان اسلحه بکشند. علاوه بر آن، ممکن است بر سر سهل انگاری معلمان سلاح به دست دانش آموزان اقتاده و فاجعه ای دیگر رقم بخورد.

طبق این طرح، معلمان آمریکایی قبل از استفاده از سلاح باید ۱۴۴ ساعت آموزش ببینند و آزمایش‎های روانشناسی و اعتیاد را انجام دهند. اما این در حالی است که این میزان از آموزش ناکافی بوده و قابل مقایسه با آموزش مجریان قانون نیست.

خانواده های قربانیان تیراندازی در آمریکا بر این باورند که طرح برطرف کردن معضل خشونت با شکست رو به رو شده است. این خانواده ها خواستار این هستند که مقام‎های آمریکایی محدودیت های سختگیرانه تری برای خریداران سلاح اعمال کنند.


انتهای پیام/

افزایش تیراندازی در مدارس آمریکا/نیوزویک: خانواده‎های آمریکایی نگران مسلح شدن معلمان هستند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها