بازدید: 10

تشکیل ۶۶۰ پرونده برای نانوایی‌های متخلف/ بازرسی از نانوایی‌ها ادامه خواهد داشت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2109319
سرپرست معاونت بازرسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در سطح استان تهران طی بازرسی که از ۱۹۳۰ واحد نانوایی به عمل آمد ۶۶۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان تشکیل شده است.

تشکیل ۶۶۰ پرونده برای نانوایی های متخلف/ بازرسی از نانوایی ها ادامه خواهد داشتسید جواد احمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره نحوه نظارت بر نانوایی ها با توجه به اعمال نرخ های جدید اظهار کرد: هر هفته پنج قلم کالایی که مورد نیاز بیشتر مردم است در کارگروه تنظیم بازار به عنوان کالا های اولویت داری اعلام می شود و طی یک هفته تمرکز بازرسی ها بر روی آن کالا ها است و نان نیز شامل این اقلام است.

سرپرست معاونت بازرسی سازمان حمایت افزود: با توجه به اصلاح قیمتی که برای نان اعمال شد و ضرورت انجام نظارت بیشتر بر نانوایی ها، نان به عنوان یکی از کالا های اولویت دار در دستور کار بازرسان سازمان صمت و اصناف قرار گرفت و اینکار ادامه خواهد داشت تا نرخ رعایت شود.

وی گفت: در این بازرسی ها گام اول نظارت برعهده اتحادیه ها، اتاق های اصناف و واحد های بازرسی اصناف است و در گام بعدی سازمان های صمت و حمایت، طبق وظایفی که بر عهده دارند مواردی که باید مشتریان از آن مطلع باشند که مشتمل بر وزن چانه، نوع نان، آزادپز یا دولتی بودن نانوایی، تلفن اتحادیه و ۱۲۴ نظارت می کنند تا نانوایی ها با نصب این موارد را رعایت کنند.

احمدی با اشاره به بازرسی های صورت گرفته خاطرنشان کرد: در سطح استان تهران طی بازرسی که از ۱۹۳۰ واحد نانوایی به عمل آمد ۶۶۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان تشکیل شده که مربوط به وزن و قیمت بوده است.

سرپرست معاونت بازرسی سازمان حمایت با بیان اینکه همچنین گشت مشترک با بازرسی اصناف و سایر ارگان های مرتبط انجام خواهیم داد تصریح کرد: برخورد با متخلقین در چارچوب نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی انجام می شود.

انتهای پیام/


تشکیل ۶۶۰ پرونده برای نانوایی‌های متخلف/ بازرسی از نانوایی‌ها ادامه خواهد داشت
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها