بازدید: 11

گزارش ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجار

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2108940
مدیرشبکه بهداشت ودرمان بیجار گفت: درشش ماهه اول امسال بیش از ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان گزارش شده که بیشتر این موارد حمله سگ‌های ولگرد بوده است.

گزارش ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجاربه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،مدیرشبکه بهداشت ودرمان بیجار گفت: درشش ماهه اول امسال بیش از ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان گزارش شده که بیشتر این موارد حمله سگ های ولگرد بوده است.

حسین جعفری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیجار با اشاره به افزایش جولان سگ های ولگرد در شهر و آسیب های بهداشتی و اجتماعی برای مردم اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون در راستای درمان موارد آسیب دیده از سوی سگ های ولگرد در شهرستان، بیش از ۱۱میلیارد و ۵۰ میلیون ریال هزینه به مجموعه بهداشت و درمان شهرستان، تحمیل کرده است.

وی افزود: این معضل با کاهش دمای هوا و شروع فصل سرما قوت بیشتری میگیرد که علاوه بر تهدید سلامت عمومی وافزایش نارضایتی ها اجتماعی، هزینه درمانی و بهداشتی در این خصوص افزایش ۲ برابری خواهد داشت.

شهردار بیجار در ادامه این جلسه گفت: علی رغم اینکه گروهی متشکل از چهار نفر برای کنترل و گرفتن سگ های بلاصاحب در شهرداری مشغول فعالیت است، نمی توان بطور ۱۰۰ درصدی این حیوانات را از سطح شهر جمع آوری کرد.

مهدی بیگ محمد پور افزود: این اکیپ بصورت روزانه ۱۰ قلاده سگ ولگرد را از معابر عمومی جمع آوری می کنند که سالانه هزینه ایی بالغ بر سه میلیارد ریال برای شهرداری بیجار هزینه دارد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

 

گزارش ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجار
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها