بازدید: 3

پنتاگون: با نیروهای کُرد سوریه همکاری می‌کنیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2106617
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد قصد دارد به همکاری خود با نیرو‌های دموکراتیک سوریه ادامه دهد.

پنتاگون: با نیروهای کُرد سوریه همکاری می کنیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، ‏ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد قصد دارد در مبارزه با گروه تروریستی داعش به همکاری خود با نیرو های دموکراتیک سوریه که عمدتا از شبه نظامیان کُرد تشکیل شده است، ادامه دهد.

یک مسئول بلندپایه پنتاگون که نامش فاش نشده است روز گذشته در جمع روزنامه نگاران اعلام کرد: با این که ما دیگر نیرویی در شمال سوریه نداریم، اما بررسی خواهیم کرد که ببینیم چه نوع حمایتی می توانیم از نیرو های دموکراتیک سوریه به عمل آوریم.

پس از آن که ترکیه اعلام کرد بر ضد گروه های شبه نظامی کُرد شمال سوریه مداخله نظامی خواهد کرد آمریکا نیرو های نظامی خود را از این منطقه خارج کرد با این حال مقامات نظامی آمریکا اعلام کردند پادگان التنف را که در مرز اردن و سوریه واقع شده و نزدیک به یکصد و پنجاه نظامی آمریکایی در آن مستقر هستند‏، حفظ خواهند کرد.

مسئول بلندپایه نظامی آمریکا افزود: ما پادگان التنف را حفظ خواهیم کرد چرا که با استفاده از آن می توانیم احتمالا ماموریت خود را در جنوب ادامه دهیم.

این مقام آمریکایی ادامه داد: نیرو های دموکراتیک سوریه یک شریک مهم برای آمریکا بودند و من فکر می کنم که آن ها نیز اراده خود را برای ادامه مبارزه با داعش در سوریه نشان داده اند. در آینده مذاکراتی درباره روش هایی که ما می توانیم از این نیرو ها در مبارزه با داعش در سوریه حمایت کنیم‏ انجام خواهیم داد.

این مسئول آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره خدشه دار شدن اعتماد نیرو های کُرد سوریه به آمریکا که با خارج کردن نیرو های خود از شمال سوریه کُرد ها را در برابر تهاجم نظامی ترکیه تنها گذاشت‏، تاکید کرد: روابط کُرد ها با ارتش آمریکا آن قدر محکم است که بتوانیم همکاری های خود را با آن ها ادامه دهیم.

ترکیه روز چهارشنبه هفته گذشته، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می خواند، آغاز کرد.

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که رئیس جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه نظامیان کُرد که جزء ائتلاف به اصطلاح بین المللی آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند.

انتهای پیام/


پنتاگون: با نیروهای کُرد سوریه همکاری می‌کنیم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها