بازدید: 12

چراغ گزارش‌های امیدوارکننده بنیادی‌ها روشن شد

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2106573
سودسازی احتمالی ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ ریالی این شرکت معدنی، سهامداران را نیز بیش از قبل به رشد و شناسایی سود‌هایی خیره‌کننده در سال مالی آتی امیدوار خواهد کرد.

فروش ۱۲۴.۵۰۰ تن فولاد صادراتی در این معدنی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، همانگونه که بار ها و به دفعات در خصوص لزوم دقت سرمایه گذاران در خرید سهام شرکت های فعال در بازار بورس و فرابورس کشور، سخن به میان آمده بود، حالا اعلام سودی خیره کننده از سوی چادرملو در عملکرد ۶ ماهه، اهمیت توجه سرمایه گذاران به سودآوری شرکت ها را بیش از پیش آشکار می سازد.

افزایش چشمگیر بیش از ۷۰درصدی مبالغ فروش و افزایش چشمگیر و در حدود ۵۰ درصدی حاشیه سود ناخالص در عملکرد ۶ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸، منجر به شناسایی سود ناخالصی معادل ۲۴.۶۰۳ میلیارد ریال (پوشش ۹۲ درصدی از مجموع کل سود ناخالص سال مالی ۱۳۹۷) و ثبت سود خالص فوق العاده ۷۹۶ ریالی به ازای هر سهم شد.

فروش ۱۲۴.۵۰۰ تن فولاد صادراتی در این معدنی

از نکات قابل توجه صورت های مالی منتشر شده این شرکت سود بالا و خیره کننده فروش کنسانتره آهن داخلی این شرکت بوده و در حالی که مجموع کل مبالغ فروش این محصول در ۶ماهه نخست سال مالی قبل در حدود ۹.۱۸۹میلیارد ریال بوده، سود ناخالص در حدود ۸.۴۷۱میلیارد ریالی از فروش ۱۶.۶۲۴میلیاردریالی این محصول وضعیت فوق العاده ای را برای این شرکت به وجود آورده است.

از دیگر نکات امیدوارکننده صورت های مالی منتشر شده این شرکت که سودی بیش از ۲.۲۷۲میلیارد ریالی را در ۶ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال مالی گذشته به همراه داشته، فروش ۱۲۴.۵۰۰تن فولاد صادراتی است.

فروش ۱۲۴.۵۰۰ تن فولاد صادراتی در این معدنی

در مجموع رشد چشمگیر فروش ۶ماهه این شرکت می تواند نوید روز های خوبی را برای سهامداران صبورش به همراه داشته باشد.

شاید شناسایی سود هایی در حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ ریالی به ازای هر سهم از این شرکت، سهامداران را نیز بیش از قبل به رشد و شناسایی سود هایی خیره کننده در سال مالی آتی امیدوار خواهد کرد.


چراغ گزارش‌های امیدوارکننده بنیادی‌ها روشن شد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها