بازدید: 4

اردوغان بر ادامه عملیات در سوریه تاکید کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2105354
رییس جمهور ترکیه مدعی شد مبارزه تا برقراری امنیت کامل در شمال سوریه ادامه خواهد یافت.

اردوغان بر ادامه عملیات در سوریه تاکید کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در هفتمین اجلاس سران کشور های ترک زبان در باکو با اشاره به فعالیت گروه های تروریستی در منطقه گفت: فعالیت های تروریستی بر اهمیت همکاری های ما در حوزه امنیتی می افزاید.

او با اشاره به فعالیت گروه های تروریستی همچون PKK و YPG، داعش، "فتو" و همچنین رویداد های هشت سال اخیر در سوریه افزود: عملیات چشمه صلح ترکیه دو هدف عمده را دنبال می کند.

اردوغان رفع کامل تهدیدات تروریستی PKK و YPG در شمال سوریه را یکی از این اهداف برشمرد و گفت: عملیاتی را که در نهم اکتبر آغاز کرده ایم گام مهمی است.

او ایجاد شرایط لازم برای بازگشت سه میلیون و ششصد هزار عرب سوری که هشت سال میهمان ترکیه هستند به میهن شان را هدف دیگر عملیات چشمه صلح عنوان کرد و افزود: علاوه بر این در حال حاضر ۳۵۰ هزار کرد سوری در ترکیه اسکان دارند.

رئیس جمهور ترکیه با اعلام اینکه امروز هفتمین روز عملیات "چشمه صلح" است، گفت: عملیات با موفقیت ادامه دارد و تاکنون یک هزار کیلو متر مربع از اراضی سوریه از وجود گروه های تروریستی تجزیه طلب پاکسازی شده است و در مدت کوتاه در منطقه تا مرز های خودمان با کشور عراق امنیت را برقرار خواهیم کرد.

اردوغان گفت: در مرحله اول شرایط برای بازگشت یک میلیون و در مرحله بعدی شرایط برای بازگشت دو میلیون آواره سوری به میهن خود فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/


اردوغان بر ادامه عملیات در سوریه تاکید کرد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها