بازدید: 34

بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2103521
بانک‌ها مکلف شدند تا ۲ماه آینده وضعیت وجوه ارائه شده از جمله تسهیلات پرداختی قطعی، اقساط وصول شده، پرداختی به خزانه و مانده اقساط معوق را به دستگاه های اجرایی واگذار کننده اعتبار اعلام کنند.

بانک ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، این وزارتخانه در اجرای ماده ۲ آیین نامه اجرایی ماده ۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و به منظور احصای مطالبات دولت از محل وجوه اداره شده به عنوان یکی از اقلام تشکیل دهنده گزارش بدهی ها و مطالبات دولت (به منظور درج در سامانه سماد)، توسط کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و بانک ها (دولتی/خصوصی)، بخشنامه مورخ نهم مهرماه امسال را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه که با امضای فرهاد دژپسند ابلاغ شده است آمده است: بانک های عامل حداکثر ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، ضمن رعایت تکالیف مقرر در مفاد ماده ۶ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (مصوب ۱۳۸۰) و همچنین ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی بند (ل) ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) موظف هستند، گزارش آخرین وضعیت حساب وجوه اداره شده درخصوص طرح های معرفی شده، طرح های مصوب، نوع و میزان حمایت از آنها، تسهیلات پرداختی قطعی، مبالغ تعهد شده، اقساط وصول شده، پرداختی به خزانه، مانده حساب نزد بانک عامل یا صندوق و همچنین مانده اقساط معوق (سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول به تفکیک اصل و سود) را به همراه سایر اطلاعات تفصیلی مربوط، به دستگاه های اجرایی واگذارکننده اعتبار اعلام نمایند. بدیهی است اقلام اطلاعاتی مذکور می باید در مقاطع سه ماهه (فصلی) به روزرسانی شود.

دستگاه های اجرایی مکلفند پس از پیگیری و اخذ گزارشات موضوع بند (۱) از بانک های عامل، مراتب را به منظور اعمال حساب به ذی حسابی و اداره کل امور مالی دستگاه مربوط ارسال و ذی حسابی نیز براساس نظام حسابداری بخش عمومی نسبت به ثبت و نگهداری حساب مربوط اقدام کند.

دستگاه های اجرایی واگذارکننده اعتبار می باید براساس اطلاعات ثبت شده در دفاتر مالی خود نسبت به درج اطلاعات مانده مطالبات از محل وجوه اداره شده، در سامانه مدیریت بدهی ها و مطالبات دولت (سماد) مطابق ترتیبات مقرر در بخشنامه های صادره این وزارت اقدام کند.

بانک های عامل می باید مانده بدهی بابت وجوه اداره شده را به عنوان بدهی به دستگاه اجرایی ذی ربط در دفاتر مالی خود اعمال و در گزارش های ارسالی مربوط از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد) لحاظ کند.

انتهای پیام/

 


بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها