بازدید: 22

پیشنهادی که از ریسک اختلال نمی‌کاهد!

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2101934
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: مشکل تفاوت بین اطلاعات و داده‌های tsetmc با «نامک»، ناشی از عقب افتادن tsetmc از داده‌های بازار بوده که این مشکل آخرین بار حدود دو هفته قبل مشاهده شد اما تا حد زیادی برطرف شده و امیدواریم در آینده شاهد تکرار آن نباشیم.

برنامه بلندمدت برای رفع مشکلات اختلال سامانه معاملات

به گزارش بورس نیوز، با عرضه اولیه «دتوزیع» رکورد جدید در عرضه های اولیه ثبت شد.‏ ‏۹۳۴ هزار و ۹۶۴ نفر در عرضه اولیه دتوزیع مشارکت داشتند و البته در زمان عرضه اولیه، اختلالاتی هم در سامانه معاملات وجود داشت که برای سهامداران مشکل ساز شد. به نظر می رسد تغییر زمان عرضه های اولیه از فشار بر سامانه معاملات کاسته و مشکلات را کمرنگ تر خواهد کرد.

روح اله دهقان مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: انجام فرآیند عرضه اولیه شرکت ها در خارج از زمان معاملات (بعد از ساعت 12:30) ازنظر فنی برای سامانه معاملات راهکار مناسبی نبوده و از ریسک اختلال در سامانه معاملات نخواهد کاست؛ چراکه با طولانی تر شدن فرایند عرضه اولیه ممکن است سامانه معاملات برای صبح روز بعد آماده نباشد. ضمن اینکه ماژول سامانه معاملات برای دریافت سفارش های عرضه های اولیه، مجزا از سامانه معاملات است؛ بااین حال مشکلاتی ایجادشده که تلاش می شود این مشکلات به حداقل برسد.

وی افزود: در چند ماه اخیر مرتباً سعی شده ظرفیت سامانه معاملات افزایش یابد؛ اما باید پذیرفت که استقبال از بازار سرمایه بیش از انتظارات بوده و این استقبال، تعداد معاملات را به شدت افزایش داده است. ازلحاظ تعداد معاملات، حتی از بورس های بزرگ جهانی پیشی گرفته ایم و به لحاظ ارزش معاملات نیز جزو بهترین های منطقه هستیم.

دهقان تاکید کرد: با این حجم تقاضا، طبیعی است که نرم افزار و سخت افزار سامانه معاملات گاهی دچار مشکل شود؛ اما برنامه بلندمدتی برای ارتقا و افزایش ظرفیت سامانه معاملات در دست اجرا است و در آینده بسیاری از مشکلات، برطرف خواهد شد.

دهقان در رابطه با مشکل عدم هماهنگی زمانی داده های سایت tsetmc با سامانه نامک (سامانه معاملات آنلاین کارگزاری ها) که گه گاه مشاهده می شود گفت: مشکل تفاوت بین اطلاعات و داده های سایت tsetmc با سامانه نامک، ناشی از عقب افتادن سایت tsetmc از داده های بازار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مشکل که آخرین بار حدود دو هفته قبل مشاهده شد، تا حد زیادی برطرف شده و امیدواریم در آینده شاهد تکرار آن نباشیم؛ ولی حجم بالای معاملات سبب مشکلاتی ازجمله کندی سایت در برخی موارد معدود شده است.

 


پیشنهادی که از ریسک اختلال نمی‌کاهد!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها