بازدید: 8

هواشناسی: بارش باران در گیلان و مازندران/ احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز

منبع : عصر ایران کد خبر: 2099668

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برف در ارتفاعات البرز مرکزی از کاهش ۵ تا ۷ درجه ای دما در شرق و شمال شرق کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که امروز (۲۱ مهرماه) بارش در سواحل دریای خزر ادامه دارد و دریا مواج است، اظهار کرد: در شرق گیلان و غرب مازندران بارش شدت بیشتری دارد. همچنین در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می دهد که به تدریج از مقدار آن کاسته می شود.

وی ادامه داد: در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز (۲۱ مهرماه) دامنه های زاگرس مرکزی در استان های کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و ایلام نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر رخ می دهد، تصریح کرد: اواخر وقت امروز و طی فردا (۲۲ مهرماه) در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما حدود 5 تا 7 درجه رخ می دهد و همچنین خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید به ویژه در منطقه زابل پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: بعدازظهر فردا (۲۲ مهرماه) ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های لرستان، ایلام، مرکزی، همدان و غرب اصفهان رگبار پراکنده رخ می دهد و از فردا تا اواخر هفته در غالب مناطق کشور آسمان صاف است.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۲ و ۲۳ مهرماه) در برخی نقاط فارس رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ مهرماه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات افزایش باد با احتمال رگبار و رعد و برق تا حداقل دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۲۳ مهرماه) نیز کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.


هواشناسی: بارش باران در گیلان و مازندران/ احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها