بازدید: 20

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

منبع : برترین ها کد خبر: 2097168
اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر فقط در عرض ۲ دقیقه آماده خوردن است و همان مزه اسکرامبل معمولی را دارد. این مدل از صبحانه برای آغاز روز‌های کاری خیلی خوب است. این اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر را هم می‌توان ساندویچ کرد و هم در بشقاب قرار داد و با نان تست سرو کرد.

برترین ها: اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر فقط در عرض ۲ دقیقه آماده خوردن است و همان مزه اسکرامبل معمولی را دارد. این مدل از صبحانه برای آغاز روز های کاری خیلی خوب است. این اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر را هم می توان ساندویچ کرد و هم در بشقاب قرار داد و با نان تست سرو کرد.

نکته جالبی که در مورد این دستورالعمل وجود دارد، این است که کثیف کاری کمتری دارد. شما تخم مرغ را در همان لیوانی که مخلوط کرده اید، می پزید. هیچ نیازی به تابه نیست، فقط یک لیوان قهوه نیاز دارید. بعضی اوقات ما حتی فرصت ۱۵ دقیقه نشستن و پختن تخم مرغ شکسته را روی اجاق گاز نداریم، این کار را باید آخر هفته انجام دهیم نه روز های کاری. زندگی واقعی همین است و چنان با عجله و شتاب از خانه بیرون می زنید که انگار هیچ وقتی برای توقف و صبحانه خوردن نیست.

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

این صبحانه سریع همان چیزی ست که برای روز های پرعجله نیاز دارید. شما می توانید آن را با هر چیزی که خواستید همراه کنید. مثلا می توانید از مقداری پنیر چدار، سس تند یا سس کچاپ استفاده کنید.

ترفند های امنیتی

 • توجه کنید که هرگز سعی نکنید که تخم مرغ را با پوست داخل مایکروفر بگذارید، چون ممکن است خطرناک باشد. تخم مرغ منفجر می شود، چون بخار آن سعی می کند تا از داخل پوسته به بیرون بپرد. همچنین تخم مرغ نیمرو هم در مایکروفر چندان بی خطر نیست؛ در صورتی که زرده را قبل از پختن سوراخ نکنید، ممکن است دچار انفجار و پاشش شود. بهتر است تخم مرغ را بصورت اسکرامبل درست کنید که قبل از پختن، ابتدا آن ها را مخلوط می کنید.
 • بدون پوسته، بدون زرده کامل و در نهایت بدون مشکل؛ و برای امنیت بیشتر حواستان باشد که حتما از ماگ یا ظرفی که قابل گذاشتن در مایکروفر باشد، استفاده کنید. حالا نه فقط در مورد این غذا بلکه برای هر غذایی که در مایکروفر درست می کنید، این نکته را بخاطر داشته باشید. اگر برای اولین بار است که از این وسیله استفاده می کنید، این فقط یکی از آن قوانین استانداردی است که باید بخاطر بسپرید.

مواد لازم

 • تخم مرغ: ۲ عدد
 • شیر: ۱ قاشق غذاخوری
 • شیر: ۱ قاشق غذاخوری
 • نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

طرز تهیه

۱. ماگ قهوه با حجم ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلی لیتر را چرب کنید.

۲. تخم مرغ ها و شیر را داخل ماگ بریزید، نمک و فلفل را هم به آن ها اضافه کنید و با یک چنگال خوب بهم بزنید تا زمانی که کاملا مخلوط و یکدست شوند. باید زرده شکسته شود.

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

۳. مخلوط را داخل مایکروویو روی درجه بالا به مدت ۴۰ ثانیه قرار دهید سپس لبه ها را به سمت داخل بهم بزنید. در مدل های جدید فر های مایکروویو، در توان بالا ابتدا با ۳۰ ثانیه شروع کنید، بهتر است، چون به این ترتیب خیلی پف نمی شوند.

۴. دوباره به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروفر بپزید سپس این روند پختن را با ۱۰ تا ۲۰ ثانیه یا تا زمانی که تخم مرغ ها بطور کامل پخته شوند، ادامه دهید.

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

ساندویچ تخم مرغ با اسکرامبل در مایکروفر

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

۱. شما می توانید اسکرامبل در مایکروفر را به صورت ساندویچ درآورید. برای درست کردن آن مطابق رهنمود های زیر عمل کنید:

۲. یک نان باگل را دو نیم کنید (یا نان همبرگر) و تست کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید پس از تست کردن، کره بمالید که البته من انجام نمی دهم.

۳. تخم مرغ ها را داخل مایکروفر طبق دستور بپزید (داخل ظرفی که کف آن پهن و گرد است، اسکرامبل را درست کنید تا نزدیک به قطر نان باشد).

۴. تخم مرغ پخته را روی نیمه بریده نان قرار دهید سپس روی آن را پنیر چدار رنده شده یا برش های نازک چدار قرار دهید.

۵. لایه بعد دو برش گوجه ورقه شده و لایه بعدی کاهو بگذارید.

۶. در انتها هم برش های آووکادو گذاشته و نیمه دیگر نان باگل را روی مواد بگذارید. حال نوش جان کنید.

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

۷. در مدل تنبلانه هم فقط با ۱ تخم مرغ و بدون مخلفات و فقط همراه با نان باگل نازک سرو می شود.

نکات مهم

 • برای درست کردن تخم مرغ اسکرامبل در مایکروفر مجبور نیستید که حتما از ماگ استفاده کنید بلکه می توانید از هر ظرفی که مناسب مایکروفر باشد استفاده کنید. برای درست کردن ساندویچ تخم مرغ از یک ظرف پیرکس با کف پهن استفاده شده است، تا بهتر بتوان آن را بین دو تکه نان باگل قرار داد.

طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر

 • می توانید فقط با یک تخم مرغ این صبحانه را درست کنید. برای این کار زمان اول شما ۲۵ ثانیه است، دور بعد آن را در حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه بپزید.
 • اگر بخواهید مواد را دو برابر کنید از یک ظرف مناسب مایکروفر (ماگ مناسب نیست) استفاده کنید که بتواند گنجایش حجم دو برابری مواد را داشته باشد. آن را در فواصل ۳۰ ثانیه بپزید و بین هر دور، آن را بهم بزنید.
 • تخم مرغ وقتی که پخته شود، به خوبی سفت می شود. اگر از پخته شدن آن ها مطمئن نیستید، لیوان را آهسته تکان دهید اگر تخم مرغ به حالت روان بود، یعنی پخته نیست. بخاطر داشته باشید که بخشی از فرایند پختن پس از برداشتن تخم مرغ ها از مایکروفر ادامه پیدا می کند بنابراین مراقب باشید که زیاد آن ها را نپزید، چون به هنگام بیرون رفتن از مایکروفر خشک و سفت خواهند شد.
 • اگر بخواهید تخم مرغ نرم و عسلی داشته باشید، از توان پایین تر مایکروفر (۶۰ تا ۷۰ درصد) استفاده کنید و در زمان های کوتاه تر فرایند پختن را انجام دهید.

ایده های برای همراهی با تخم مرغ اسکرامبل در مایکروفر

 • کالباس ورقه شده
 • گوجه ورقه ای
 • سبزیجات تازه مثل جعفری یا پیازچه
 • برش های آووکادو
 • پنیر از انواع چدار، سوئیس و غیره. رنده شده یا ورقه های نازک که سریع ذوب شوند.
 • سس تند
 • سبزیجات برشته (فلفل دلمه ای، قارچ و غیره)

منبع: cookingclassy


طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • طرز تهیه اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر


  اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر فقط در عرض ۲ دقیقه آماده خوردن است و همان مزه اسکرامبل معمولی را دارد. این مدل از صبحانه برای آغاز روز‌های کاری خیلی خوب است. این اسکرامبل تخم مرغ در مایکروفر را هم می‌توان ساندویچ کرد و هم در بشقاب قرار داد و با نان تست
 • اسکرامبل اگ؛ صبحانه خوشمزه و ساده


  اسکرامبل اگ یکی از از خوشمزه‌ترین و ساده تریم صبحانه هاست که با تخم مرغ و شیر و کره تهیه می‌شود و پیشنهاد میکنیم حتما امتحان کنید.
 • سوپ جو را در مایکروفر بپزید!


  سوپ جو سفید پیش غذای خوشمزه ای است که به راحتی می توانید آن را با استفاده از مایکروویو تهیه کنید و لذت ببرید.
 • استفاده از مایکروفر در بارداری، مضر است؟


  می خواستم بدونم برای گرم کردن غذا و شیر، می توان از ماکروفر استفاده نمود؟
 • آیا مایکروفر سرطان زاست؟


  سلامت نیوز-*دکتر آراسب دباغ مقدم: یکی از مباحثی که مصرف کنندگان دستگاه مایکروفر را نگران می کند؛ شایعاتی مبنی بر سرطان زا شدن غذاهایی که در این دستگاه قرار داده می شوند یا از بین رفتن کامل ارزش غذایی غذاهای گرم یا پخته شده با آن است. به گزارش سلا
 • غذای کودک در مایکروفر، ضرر ندارد؟


  بسیاری از افراد معتقدند که استفاده از مایکروویو برای تهیه و گرم کردن غذا باعث می‌شود تا مواد مغذی از بین بروند.
 • استفاده از مایکروفر در بارداری، خطر دارد؟


  مایکروویو برای جنین خطرناک و مضر است؟
 • آیا امواج مایکروفر سرطان‌زاست؟


  پرتوهای مایکروویو «غیر یونیزان» هستند بنابراین، خطر سرطان‌زایی برای آن‌ها وجود ندارد. البته اگر در شرایط کنترل نشده مورد استفاده قرار گیرند، برای برخی از بافت‌های بدن یا سلول‌ها آسیب‌رسان هستند (ولی نه از نوع سرطانی). لازم به یادآوری است که شرایط تول
 • گرم کردن این غذاها در مایکروفر ممنوع!


  سال‌ها پیش مایکروفر به آشپزخانه‌ها معرفی شد و خیلی زود به خاطر قابلیتش در گرم کردن سریع غذا ها خیلی‌ها را به خود وابسته کرد. نسل جدید شاید حتی تصورش را هم نتواند بکند که بدون مایکروفر می‌توان هات چاکلت یا پاپ کورن درست کرد. با این حال هنوز بسیاری از
 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


  مایکروفر یکی از مشهورترین و پر استفاده‌ترین لوازم خانگی در جهان است، نه تنها به دلیل این که به گرم کردن غذا در چند ثانیه کمک می‌کند، بلکه امکان پخت برخی وعده‌های غذایی در آب را نیز فراهم می‌کند.
 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


  اگرچه مایکروفر برای بسیاری از مواد قابل استفاده است، اما انواع خاصی از مواد غذایی وجود دارند که می‌توانند کیفیت غذایی خود را در صورت مواجهه با دما‌های بالا تولیدشده توسط این دستگاه از دست بدهند.
 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


  مایکروفر یکی از مشهورترین و پر استفاده‌ترین لوازم خانگی در جهان است، نه تنها به دلیل این که به گرم کردن غذا در چند ثانیه کمک می کند، بلکه امکان پخت برخی وعده های غذایی در آب را نیز فراهم می کند. در حقیقت، هنگامی که برخی سبزیجات در این دستگاه پخته می
 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


  مایکروفر یکی از مشهورترین و پر استفاده‌ترین لوازم خانگی در جهان است، نه تنها به دلیل این که به گرم کردن غذا در چند ثانیه کمک می‌کند، بلکه امکان پخت برخی وعده‌های غذایی در آب را نیز فراهم می‌کند. در حقیقت، هنگامی که برخی سبزیجات در این دستگاه پخته می‌
 • این مواد غذایی را در مایکروفر نگذارید


  مایکروفر یکی از مشهورترین و پر استفاده‌ترین لوازم خانگی در جهان است، نه تنها به دلیل این که به گرم کردن غذا در چند ثانیه کمک می کند، بلکه امکان پخت برخی وعده های غذایی در آب را نیز فراهم می کند. در حقیقت، هنگامی که برخی سبزیجات در این دستگاه پخته می

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها