بازدید: 19

رایزنی وزیر دفاع ترکیه با همتای آمریکایی خود درباره عملیات در سوریه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2095629
وزرای دفاع ترکیه و آمریکا به صورت تلفنی درباره عملیات آنکارا در شمال سوریه گفتگو کردند.

رایزنی وزیر دفاع ترکیه با همتای آمریکایی خود درباره عملیات در سوریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای دفاع ترکیه و آمریکا به صورت تلفنی درباره عملیات آنکارا در شمال سوریه گفتگو کردند.

بر این اساس، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی با مارک اسپر، همتای آمریکایی خود پیرامون آخرین وضعیت عملیات آنکارا در شمال سوریه به رایزنی پرداخت.

آکار مدعی شد: هدف اصلی عملیات نظامی آنکارا ایجاد گذرگاه صلح در شرق رود فرات و عقب راندن گروه های کُرد همپیمان پ ک ک از مرز های ترکیه است.

بیشتر بخوانید: ادامه واکنش ها به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه 

ترکیه روز چهارشنبه، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می خواند، آغاز کرد (اینجا).

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه نظامیان کُرد که جزء ائتلاف به اصطلاح بین المللی آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند. 

انتهای پیام/


رایزنی وزیر دفاع ترکیه با همتای آمریکایی خود درباره عملیات در سوریه
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها