بازدید: 5

فداکاری و صداقت سوژه یک نمایش شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2095580
کارگردان نمایش «دشمن مرد» از تاثیرگذاری خوب این نمایش بر مخاطبان گفت.

نیلوفر مصطفایی کارگردان نمایش «دشمن مردم» درگفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره متن نمایش «دشمن مردم» گفت: محتوای این داستان در خصوص حمام های یک شهر کوچک به عنوان تنها منبع درآمد برای اهالی محل است.

وی افزود: دکتر استوکمان ناظر بهداشتی حمام ها متوجه می شود که مخزن آب ها آلوده هستند و باید لوله کشی ها عوض شوند و هوستاد سردبیر روزنامه پیک مردم متوجه این قضیه شده و می خواهد مقاله دکتر را چاپ کند، اما شهردار متوجه می شود و داستان از اینجا شروع خواهد شد.

فداکاری و صداقت سوژه یک نمایش شد

کارگردان نمایش «دشمن مردم» با اشاره به هدفش از اجرای این نمایش اظهار داشت: از آن جایی که فضای این نمایش در خصوص اتفاقات روزمره اجتماع است. ما با تغییرات خود در بازنویسی متن سعی کردیم مخاطب را با شخصیت های داستان در انتخاب ها و تصمیم گیری هایی که می گیرند، همراه کنیم.

مصطفایی تصریح کرد: نمایش «دشمن مردم» درخصوص فداکاری و توجه به منافع افراد در موقعیت های حساس و ویژه مثل زمان راستگویی و اهمیت به جامعه است که می تواند تاثیر زیادی برمخاطبان بگذارد.

این کارگردان تئاتر با اشاره به انتخاب اسم «دشمن مردم» برای نمایش اظهار داشت: دشمن مردم لقبی است که شهردار و در نهایت مردم به دکتر استوکمان می دهند که من هم به عنوان کارگردان بر همین اساس تصمیم به انتخاب این نام برای نمایشنامه کردم.

مصطفایی درباره به اجرا رفتن نمایش «دشمن مردم» گفت: «دشمن مردم» قبل از انقلاب اسلامی به علت تاثیرگذاری زیاد آن بر مخاطب نمایش داده شد و حدود ۳ سال پیش هم این متن دو اجرا داشت که یک تئاتر جذاب به کارگردانی استاد رکن الدین خسروی از این متن ساخته شد.

کارگردان نمایش «دشمن مردم» با اشاره به استقبال مخاطبان از این نمایش اظهار داشت: خداراشکر استقبال مخاطبان از این نمایش بد نبوده است، اما امیدوارم افراد زیادی برای تماشای این نمایش وقت خود رابگذارند.

مصطفایی افزود: همیشه فضا برای بهتر بودن هست و امیدوارم مورد رضایت دوستانی که کار را دیده اند، باشد.

این کارگردان تئاتربا اشاره به تمرینات انجام شده برای نمایش «دشمن مردم» بیان کرد: ما به صورت فشرده برای اینکه بتوانیم یک اجرای خوب و موفقیت آمیز را از دید مخاطبان عزیز داشته باشیم به صورت مستمر روزانه حدود ۶ ساعت در طی ۳ ماه به تمرین پرداختیم.

مصطفایی با اشاره به اجرای مجدد نمایش «دشمن مردم» اظهار داشت: این نمایش اولین تجربه اجرای صحنه ای بنده به عنوان کارگردان هست، اما در گذشته در اجرای نمایشنامه خوانی، بازیگری و دستیاری در حوزه تئاتر فعالیت داشته ام.

وی گفت: از آن جایی که رضایت بنده برای اجرای این نمایش زیاد بود تصمیم داریم بعد از مهر ماه و پایان نمایش مجدد «دشمن مردم» رابه روی صحنه ببریم.

نمایش «دشمن مردم» به نویسندگی هنریک ایبسن و کارگردانی نیلوفر مصطفایی از تاریخ ۱ تا ۳۰ مهر ماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ در مجموعه تئاتر دیوار چهارم با هنرمندی سروش طاهری، محمدرضا صولتی، علی شیری، حمیدرضا نقره دوست، حمیدرضا غلامحسینی، پارسا قمری، البرز نعمتیان، بهارک بیات، میثم سرور، سعید زارعی، سحر طباطبایی، سعیده مبشری، هلیا حکیمی به روی صحنه می رود.
انتهای پیام/


فداکاری و صداقت سوژه یک نمایش شد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها