بازدید: 6

ابتلای ۲۳ درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2095572
مدیر کل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت:در حال حاضر در حدود  ۲۳ درصد افراد در سنین ۱۵ تا ۴۶ سال مبتلا به اختلالات روحی و روانی هستند.

///احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لزوم ارتقای آگاهی مردم در حوزه سلامت روان اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت برگزاری دوره های آموزشی مختلف در زمینه ارتقای آگاهی مردم نسبت به موضوع سلامت روان است، زیرا معتقدم که افزایش دانش مردم باعث رفع بسیاری از مشکلات کشور  در حوزه سلامت روان می شود.

او ادامه داد: برخی از مردم تصور می کنند که اختلالات روحی، روانی خود به خود درمان می شود و همه اینها به دلیل مسائلی از جمله زدن انگ اجتماعی است و توصیه اکید داریم که افراد از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنند.

حاجبی تاکید کرد: با افزایش دانش مردم نسبت به موضوع سلامت روان نگرش های نادرست و باور های غلط از بین می رود و بسیاری از مشکلات در جامعه برطرف می شود.

او افزود: در حال حاضر در حدود  ۲۳ درصد افراد در سنین ۱۵ تا ۴۶ سال مبتلا به اختلالات روحی و روانی هستند و به جهت بهبود سلامت روان پس از طرح تحول نظام سلامت خدمات خوبی به بیماران مبتلا به اختلالات روان پزشکی ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: زنان بیشتر از مردان اقدام به خودکشی می کنند

حاجبی گفت: امروزه کارشناسان سلامت روان در پایگاه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت خدمات خوبی با هدف ارتقای و پیشگیری از اختلالات روحی و روانی به مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات از شیوع اختلالات روحی و روانی در بین افراد

 


ابتلای ۲۳ درصد بزرگسالان به یکی از اختلالات روحی و روانی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها