بازدید: 7

اندازه جفت در بارداری، تاثیر آن بر آینده کودک

منبع : نی نی بان کد خبر: 2095502
در مطالعه ای 518 کودک به همراه اندازه گیری ضخامت، حجم و وزن جفت در هنگام تولد مورد بررسی قرار گرفتند.

در مطالعه ای 518 کودک به همراه اندازه گیری ضخامت، حجم و وزن جفت در هنگام تولد مورد بررسی قرار گرفتند و در 9، 15 و 17 سالگی اسکن استخوانی از آنها به عمل آمد. نتایج نشان داد سایز بزرگتر جفت در هنگام تولد با سایز استخوانی بزرگتر در کودکی و پس از آن در ارتباط است.
محققان معتقدند این مطالعه بینش جدیدی به مطالعات قبلی در ارتباط با عوامل مادری در بارداری و سلامت استخوان کودک ایجاد کرد.
سایز استخوانی بزرگتر در اولین سال های زندگی باعث بزرگ و قوی بودن استخوان ها در بزرگسالی می شود. این امر خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان در میانسالی را کاهش می دهد.
با این حال تحقیقات بیشتری برای درک بهتر جزئیات این رابطه نیاز است.
بسیاری از عوامل وجود دارند که احتمالا بر سایز جفت و عملکرد آن تاثیر می گذارند و ما هنوز نمی دانیم که آیا جفت بزرگ واقعا منجر به توده استخوانی بزرگتر در کودک می شود یا نه؟ این یافته ها در درک بهتر مکانیسم های ممکن و فاکتورهای دخیل در این رابطه محققان را یاری می کنند.
سایر فاکتورهای تاثیرگذار بر استخوان کودک: رژیم غذایی مادرباردار، سیگارکشیدن، فعالیت فیزیکی و وضعیت ویتامین D.
در واقع این مطالعه به عنوان بخشی از یک مطالعه بزرگتر به دنبال گسترش مداخلات در اوایل زندگی با هدف بهینه سازی رشد استخوان و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان در افراد مسن انجام شده است.


اندازه جفت در بارداری، تاثیر آن بر آینده کودک
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
 • اندازه جفت در بارداری، تاثیر آن بر آینده کودک


  در مطالعه ای 518 کودک به همراه اندازه گیری ضخامت، حجم و وزن جفت در هنگام تولد مورد بررسی قرار گرفتند.
 • تاثیر استرس بر بارداری، چه اندازه است؟


  آیا استرس تاثیری بر روی تخمک گذاری و لقاح دارد؟
 • تاثیر عمل واریکوسل بر بارداری، چه اندازه است؟


  3 ماهه واریکوسل عمل کردم اما همسرم باردار نشده. آیای مشکلی هست؟
 • تاثیر ویتامین دی در بارداری، چه اندازه است؟


  می خوام بدانم قرص ویتامین د 3 چه کمکی به بارداری فرد می کند؟
 • استرس دوره بارداری بر اندازه نوزاد تاثیر می گذارد


  سلامت نیوز:به گفته محققان، استرس در شروع و پایان دوره بارداری بر رشد نوزاد تاثیر می گذارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، طبق نتایج مطالعه محققان دانشگاه نیومکزیکو، نوزادان بواسطه میزان استرس مادر در طول بارداری به لحاظ جسمی آسیب می بینند. یاف
 • رشد شخصیت کودک، تاثیر در آینده


  دانش آموزانی که به اصطلاح پر حرف و روان صحبت می‌کردند، در میانسالی افرادی علاقه‌مند به مسائل فکری می‌شوند، سلیس صحبت می کنند، سعی در کنترل شرایط دارند و علاوه بر این، از استعداد و هوش بالایی نیز برخوردار بودند.
 • کودک آزاری عاطفی، تاثیر در آینده


  انواع مختلفی از آزار و اذیت کودکان وجود دارد که ممکن است به دلیل اینکه فیزیکی نبوده کمتر به چشم آید، اما سبب آسیب رساندن روانی به کودکان می شود.
 • دلبستگی مادر و کودک، تاثیر در آینده دارد؟


  دلبستگی بین مادر و کودک ، به بهبود روابط اجتماعی کودک در آینده می انجامد به طوری که نحوه برخورد مادر در چگونگی اجتماعی شدن و کسب مهارت های اجتماعی فرزند تاثیر می گذارد.
 • تاثیر سبزیجات بر کودک، آینده باهوش تری بسازید


  نتایج مطالعات نشان می دهد کودکان باهوش در آینده بیشتر تمایل به خوردن سبزیجات دارند. مصرف رژیم های غذایی حاوی سبزیجات سبب کاهش بیماری های قلبی و همچنین کاهش چاقی خواهد شد.
 • تغذیه پیش از بارداری، تاثیر در هوش کودک


  عوامل مختلفی برروند و نتیجه بارداری تاثیرگذارند و برای داشتن بارداری موفق خانم باردارباید هم قبل ازدوران بارداری و هم دردوران بارداری تغذیه خوبی داشته باشد.
 • تاثیر مواد مخدر در بارداری، گل و آینده بچه‌ها


  وقتی مصرف ماده مخدرگل در زنان بالا می‌رود پس این احتمال هم وجود دارد که زنان باردار در معرص مصرف این مواد یا در مجاورت با دود این مواد قرار بگیرند.
 • اضطراب در بارداری، تاثیر بر آینده نوزاد


  تحقیقات جدید در انگلیس نشان داد که فشارهای روحی و روانی و استرس مادران در دوره بارداری بر فرزندان آنها تاثیر منفی می‌گذارد و آنها را ضعیف و ترسو می‌کند.
 • مصرف ویتامین ب در بارداری، تاثیر آن بر کودک


  علاوه بر واکسن آنفولانزا، مصرف ویتامین B توسط مادر در دوره بارداری می تواند به پیشگیری از اختلالات مغزی در نوزاد کمک کند.
 • مصرف استامینوفن در بارداری، تاثیر آن بر کودک


  استامینوفن بطور کلی برای دوران بارداری یک داروی تسکین دهنده می باشد که ممکن است کمی برای استفاده از این قرص مجددا فکر کنید.
 • تاثیر منفی استرس در طول بارداری بر مغز کودک


  سلامت نیوز: محققان عنوان می کنند استرس در طول بارداری به مغز نوزاد آسیب می رساند و شرایط بدون استرس در این دوره به رشد مغز کودک کمک می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، طبق یافته محققان انجمن علوم اعصاب شناختی بوستون، استرس مادر در طول باردار

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها