بازدید: 9

شاگردان کوالاکوویچ به دنبال دومین برد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2095474
تیم ملی والیبال کشورمان بامداد فردا (جمعه) در هشتمین دیدار خود به مصاف آرژانتین می‌رود.
صراط:

تیم ملی والیبال کشورمان بامداد فردا (جمعه) از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه در نخستین بازی روز هشتم رقابت های جام جهانی والیبال به مصاف تیم  آرژانتین می رود. شاگردان کولاکووچ در چند وقت اخیر و در هر بازی نمایش های متفاوتی داشتند و تیم ایران با نوسان نسبتا زیادی در این بازی ها همراه بوده است. بلند قامتان کشورمان در مجموع ۷ بازی گذشته شان به ۳ برد برای کانادا، استرالیا و تونس دست پیدا کرده اند و ۴ باخت هم مقابل روسیه، مصر، آمریکا و برزیل را تجربه کرده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کولاکوویچ پس از بازی دوم برابر مصر که با نمایش نه چندان خوب و در نتیجه شکست عجیب تیم کشورمان همراه شد دست به جوان گرایی زد و در ۲ بازی برنده بود، پس از آن هم تیم ایران مقابل برزیل قدرتمند و صدرنشین که با ترکیب اصلی اش به میدان آمده است تنها به دلیل تجربه کمتر جوان تر ها شکست خورد. بازی با آمریکا هم شرایط خاصی داشت و با وجود نمایش خوب از تیم کشورمان در ۳ ست ابتدایی در ست چهارم شرایط به کلی عوض شد و در نهایت تیم کشورمان بازنده بازی بود، جوانان ایرانی، اما بعد از آن شکست امروز نمایش خوبی داشتند و به برد ارزشمند ۳ - ۰ دست پیدا کردند. آن ها حالا در ادامه کار بازی های بسیار سختی برابر آرژانتین، ایتالیا، لهتسان و ژاپن میزبان دارند ایران دیگر شانس قهرمانی ندارد، اما باید دید کولاکوویچ آیا با توجه به شرایط خاص جدول که در آن تیم های پنجم تا نهم شرایط یکسانی دارند به دنبال جایگاه خواهد بود و یا از این فرصت عالی برای استفاده از جوان تر ها و آماده تر شدن بیشتر آن ها استفاده می کند.

تیم ملی والیبال کشورمان بامداد فردا قرار است با تیمی بازی کند که اگر چه از تیم های عالی جهان مثل برزیل، ایتالیا و لهستان نیست، اما همواره به خوبی بازی کرده است و همیشه در جمع تیم های بزرگ حضور داشته است. آرژانتین برای تیم کشورمان رقیب نا آشنایی نیست و سرو قامتان در سال های گذشته بازی های زیادی را با این تیم در کشور های مختلف انجام داده اند که بیشتر برده ها هم برای ایران بوده است. مردان سرزمین نقره بدون شک پس از برزیل قدرتمند بهترین تیم آمریکای جنوبی هستند و سابقه حضور زیادی در رقابت های المپیک و حتی کسب مدال برنز این رقابت ها را هم دارند، اما آن ها هیچ گاه در لیگ ملت های والیبال به مدال نرسیده اند، تیم ملی آرژانتین در مجموع ۷ مرتبه در المپیک شرکت کرده است که بهترین حاصل آن مدال برنز سال ۱۹۸۸ و المپیک سئول و عنوان چهارمی المپیک ۲۰۰۰ سیدنی بوده است، آن ها همچنین در رقابت های قهرمانی جهان هم ۱۲ مرتبه حاضر شده اند و بهترین عنوانشان مدال برنز سال ۱۹۸۲ است.

مردان سرزمین نقره همچنین سابقه ۵ دوره حضور در جام جهانی والیبال و ۲۰ دوره حضور در لیگ ملت های والیبال را دارند، بهترین عنوان آن ها در جام جهانی پنجمی سال ۲۰۱۵ است و بهترین عنوانشان در لیگ ملت های والیبال چهارمی سال ۲۰۱۱ است. آرژانتین برای این مسابقات شروع خوبی داشت و در گام نخست آمریکا قهرمان دور قبل را شکست داد، اما در ادامه خیلی خوب نبود و حالا هم با نتیجه ای مشابه تیم ملی کشورمان در رده هفتم جدول رده بندی یعنی یک پله پایین تر از تیم ملی کشورمان قرار دارد. آن ها با بازیکنان خوبشان به این مسابقات آمده اند، اما بازیکنان بلند قد زیادی ندارند.

نتایج دیدار های گذشته ایران و آرژانتین

قهرمانی جهان ۱۹۹۸، ایران صفر – آرژانتین ۳

انتخابی المپیک ۲۰۰۸، ایران ۱ – آرژانتین ۳

جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۳ – آرژانتین ۲

قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۳ – آرژانتین صفر

جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۱ – آرژانتین ۳

لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲

لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲

المپیک ۲۰۱۶، ایران صفر – آرژانتین ۳

لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران ۳ – آرژانتین ۲

لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸: آرژانتین ۲ - ایران ۳

لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹: آرژانتین ۱ - ایران ۳


شاگردان کوالاکوویچ به دنبال دومین برد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها