بازدید: 5

تعجب مجری الجزیره از نفاق کشورهای عربی در قبال سوریه

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2095444
مجری سوریه شبکه الجزیره قطر به کنایه، از سکوت کشورهای عربی در قبال تجاوزگری صهیونیست‌ها در سوریه و محکوم کردن عملیات ترکیه در شمال سوریه انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: موضع گیری کشورهای عربی در قبال عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و محکومیت این عملیات از سوی این کشور، باعث تعجب مجری معروف شبکه الجزیره شد.

«فیصل القاسم» مجری سوری شبکه الجزیره قطر با انتقاد از دوگانگی و نفاق کشورهای عربی در قبال این عملیات و نقض حریم هوایی سوریه از سوی جنگنده های رژیم صهیونیستی نوشت: «آیا می دانستی که هواپیماهای اسرائیل، از سال ها پیش هر روز [با نقض حریم هوایی سوریه] حاکمیت ملی این کشور را نقض می کرد، با این حال، ندیدم عرب ها روزی این تجاوزگری های اسرائیل را نقض کنند یا حتی در مورد آن، صحبت کنند».

تعجب مجری الجزیره از نفاق کشورهای عربی در قبال سوریه

از دیروز که ترکیه عملیات نظامی خود علیه شبه نظامیان کرد سوریه را آغاز کرده تا به زعم خود منطقه امن در شمال شرق سوریه ایجاد کند، بیشتر کشورهای عربی به جز قطر که از ترکیه حمایت کرده، این عملیات را محکوم کرده اند.

عربستان سعودی، بحرین، مصر، امارات، اردن، لبنان و عراق این حمله را محکوم کرده اند. در این بین، مصر حتی از اتحادیه عرب خواسته برای بررسی این عملیات و «اشغالگری» ترکیه جلسه فوری تشکیل دهد. این جلسه قرار است شنبه آینده (۲۰ مهر) تشکیل شود.

اتحادیه عرب در حالی قرار است موضوع عملیات ترکیه در سوریه را بررسی کند که این اتحادیه از سال ۲۰۱۱ عضویت دمشق در این اتحادیه را تعلیق کرده و حتی برخی از اعضای آن، در آن مقطع خواستار واگذاری کرسی سوریه به مخالفان دولت این کشور بودند.


تعجب مجری الجزیره از نفاق کشورهای عربی در قبال سوریه
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها