بازدید: 3

مراسم «حیدریه» ساعت ۷:۳۰ دقیقه فردا جمعه برگزار می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2095213
جلسه مراسم «حیدریه» ساعت ۷:۳۰ دقیقه فردا جمعه ۱۹ مهر به روال چند هفته قبل برگزار خواهد شد.
مراسم «حیدریه» ساعت ۷:۳۰ دقیقه فردا جمعه برگزار می شودگروه فرهنگی خبرگزاری میزان؛ جلسه مراسم «حیدریه» ساعت ۷:۳۰ دقیقه فردا جمعه ۱۹ مهر به روال چند هفته قبل برگزار خواند شد.

مراسم «حیدریه» از چندین سال قبل به منظور نشر معارف اهل البیت علیهم السلام، پایه گذاری شده و روز های جمعه ماه های محرم و صفر دایر است.

امسال نیز این مراسم از ساعت ۷:۳۰ صبح روز های جمعه با سخنرانی حجت الاسلام محمدحسین قرنی گلپایگانی و مداحی کربلایی محمدحسین عطائیان به آدرس پاسداران، خیابان شهید عراقی، خیایان شهید گلرو، انتهای بن بست هدیه، پلاک ۸ برگزار می شود.

همچنین مراسم عزاداری ویژه خواهران از ساعت ۱۵:۳۰ روز های یکشنبه تا سه شنبه (۳۱ شهریور تا ۲ مهر) با سخنرانی خانم دکتر فرزاد و عزاداری خانم حسینی در همان مکان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین قرنی گلپایگانی در یکی از ای جلسات پیرو سلسله سخنرانی ها درباره «انسان شناسی»، از منظر حکمت به تفاوت بین «من» و «تن» پرداخت.

وی به بیان این مسئله پرداخت که آیا، چون «بدن» تحمل «جان» را ندارد، جان از بدن می رود یا، چون «جان» می رود «تن» فرو می ریزد؟

قرنی گلپایگانی همچنین به مسئله خودسازی اشاره کرد و ضمن انتقاد تلویحی از برخی نارسائی های اجتماعی، گفت: برخی ها در پارک ها خودشان را می سازند (اشاره به افزایش معتادان متهاجر) و برخی ها به معنی واقعی کلمه به خودسازی می پردازند.

این سخنران مراسم حیدریون اظهار داشت: هر چه بیشتر خودمان را بشناسیم، خدا را بهتر خواهیم شناخت و خودفراموشی، خدافراموشی است.

حجت الاسلام قرنی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حضرت زینب (س) «کوله بار عظمت عاشوراست»، تاکید کرد: باید روایت دقیقی از حادثه کربلا و عظمت حضرت زینب (س) ارائه کنیم.

انتهای پیام/

مراسم «حیدریه» ساعت ۷:۳۰ دقیقه فردا جمعه برگزار می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها