بازدید: 7

گزارش زنده: ایران ۸- کامبوج ۰

تیم ملی فوتبال ایران با درخشش حمله وران خود در ۴۳ دقیقه ۷ بار دروازه کامبوج را باز کرد.

سرویس ورزشی جوان آنلاین: ایران، کامبوج، بحرین، عراق و هنگ کنگ ۵ تیم حاضر در گروه سوم رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و مقدماتی ۲۰۲۳ چین هستند که حالا در هفته سوم ایران اولین دیدار خانگی اش را در ورزشگاه آزادی انجام می دهد. ایران در هفته اول بازی ها استراحت کرد و سپس در هفته دوم با ۲ گل هنگ کنگ را در خانه اش شکست داد. در سوی دیگر کامبوجی ها از دو بازی قبلی خود یک تساوی مقابل هنگ کنگ و یک شکست یک بر صفر مقابل بحرین به دست آورده اند.

پنج شنبه / ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸ / ورزشگاه آزادی
داور: پرنجال بنرجی
کمک اول: آسیت کومار سرکار
کمک دوم: تونی جوزف لویس
داور چهارم: سریکریشنا کویمباتور
ناظر داوری: خالد ناصر ال هینال از عمان
نماینده مسابقه: جرگال سوفباتار از مغولستان

ترکیب تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمدحسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی، اشکان دژاگه، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و مهدی طارمی

سرمربی: مارک ویلموتس

ترکیب تیم ملی کامبوج

کئو سوکسلا، چنک منز، اوک سوان، سارا کریا، سوی ویسال، آورن چان پولین، کوچ سوکومپیک، سوس ساهانا، سات روسیب، مانی یودوم، کئو سوک پنگ

سرمربی:فلیکس دالاماس

شرح گل ها:

گل اول ایران (احمد نوراللهی): در دقیقه ۴ اشتباه مدافعان کامبوج باعث شد تا توپ به احمد نوراللهی برسد. او از پشت محوطه جریمه شوتی سر ضرب و زیبا را زد و گل اول ایران را به زیر طاق دروازه حریف فرستاد.


گل دوم ایران (سردار آزمون): در دقیقه ۱۱ محمد محبی مقابل دروازه کامبوج صاحب توپ شد، اما ضربه اش توسط مدافعان کامبوج برگشت داده شد. در ادامه توپ زیر پای سردار آزمون افتاد و او با یک بغل پای خوب دومین گل ایران را به ثمر رساند.

گل سوم ایران (محمد حسین کنعانی زادگان): در دقیقه ۱۸ ارسال رامین رضاییان از سمت چپ خط دفاعی کامبوج با ضربه سر پرقدرت محمد حسین کنعانی زادگان به گل سوم بازی تبدیل شد.

گل چهارم ایران (مهدی طارمی): در دقیقه ۲۲ ضربه مهدی طارمی از داخل محوطه جریمه زده شد. ضربه او در حالی که به نظر نمی رسید در چارچوب باشد، با اشتباه مدافع کامبوج وارد دروازه شد.

گل پنجم ایران (سردار آزمون):در دقیقه ۳۵ ضربه احمد نوراللهی از داخل محوطه جریمه با اشتباه دروازه بان روبرو شد تا سردار آزمون که در یک قدمی دروازه بان پراشتباه حریف بود، با یک بغل پای ساده گل دوم خودش را در این بازی و گل پنجم بازی ثبت کند.

گل ششم ایران (کریم انصاری فرد): در پی خطای دوضرب دروازه بان تیم کامبوج داور در محوطه جریمه ضربه کاشته ای به سود ایران گرفت که این موقعیت با ضربه تماشایی کریم انصاری فرد به زیر طاق دروازه حریف در دقیقه ۳۹ به ششمین گل ایران تبدیل شد.

گل هفتم ایران (سردار آزمون): در دقیقه ۴۳ تلاش مهدی طارمی در تصاحب کردن یک توپ مرده در سمت چپ محوطه جریمه کامبوج با پاس به جلوی او همراه شد و دفع ناقص توپ توسط دروازه بان حریف با ضربه سردار آزمون بدل به سومین گل این مهاجم و هفتمین گل تیم ملی شد.

گل هشتم ایران (کریم انصاری فرد): پس از اینکه پنالتی کامبوج از دست رفت، در دقیقه ۴۷ تیم ملی بار دیگر یک حمله را ترتیب داد و اینبار کریم انصاری فرد بود که گل دوم خودش را با خوسردی و یا یک بغل پای ساده با پای چپ از محوطه شش قدم ثبت کرد.

شرح نیمه اول

اینکه تیم ملی ایران بتواند به پیروزی آسانی در ورزشگاه آزادی دست پیدا کند، چندان دور از ذهن نبود، ولی اینکه شاگردان ویلموتس فقط در یک نیمه ۷ گل به حریفشان بزنند و کامبوج فقط نظاره گر همکاری ملی پوشان ایران باشد، چندان قابل پیش بینی نبود. سفیدپوشان ایران در نیمه اول یکی از ساده ترین بازی های خود در چند سال اخیر را به نمایش گذاشتند. آن ها هفت بار گل زدند و موقعیت های زیادی را هم از دست دادند. ابته علیرغم نمایش بسیار خوبی که بازیکنان ایرانی داشتند، نمی توان از عملکرد پراشتباه بازیکنان آبی پوش کامبوج و دروازه بان این تیم به سادگی عبور کرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۷: ضربه سر محبی که در ثانیه های آخر به ترکیب اصلی رسید و جانشین دژاگه شد، از روی خط توسط مدافعین کامبوجی برگشت داده شد.
دقیقه ۱۷: شوت کریم انصاری فرد در محوطه جریمه با واکنش دروازه بان به بازی برگشت و در ادامه ضربه محبی را دروازه بان به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۳: ضربه پورعلی گنجی روی ارسال از سمت راست خط هجومی ایران با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۲۶: پس از اینکه انصاری فرد در زدن ضربه آکروباتیک ماموفق بود، ضربه سر آزمون از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۴۶: با آغاز نیمه دوم تیم ملی کامبوج روی یک حمله و خطای بیرانوند صاحب ضربه پنالتی شد، ولی علیرضا بیرانوند یک بار دیگر توانست مقابل ضربات پنالتی ایستادگی کند تا همچنان ایران در رقابت های مقدماتی المپیک گلی دریافت نکرده باشد.

دقیقه ۵۰: ضربه قدرتمند محمد محبی با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

حاشیه:

محمد محبی به دلیل مصدومیت اشکان دژاگه، دقایقی پیش از شروع بازی، جانشین کاپیتان تیم ملی شد.

باز شدن یک جایگاه جدید برای بانوان مهم ترین و خوش ترین خبر حاشیه ای ابتدای مسابقه بود.
با توجه به نور مناسب ورزشگاه آزادی، تابلو های تبلیغاتی در بهترین شرایط در حال نمایش تبلیغات هستند.
تیم ملی فوتبال ایران در نیم ساعت ۵ بار دروازه کامبوج را فرو ریخت تا گمانه زنی ها درباره تکرار نتایج رویایی قوت بگیرد.
صدای بوق از جایگاه بانوان بی وقفه شنیده می شود و روی اعصاب حریف سرمه ای پوش ایران است.
تیم ملی ایران بازی را بسیار تهاجمی آغاز کرده و چپ و راست روی دروازه حریف موقعیت ایجاد می کند که خیلی ها این نمایش را به کارتون فوتبالیست ها تشبیه کرده اند.
سردار آزمون مهاجم تیم ملی پس از به ثمر رسیدن ششمین گل تیم ملی به دروازه بان حریف دلداری داد.
مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران بعد از ضربه کاشته زیبای کریم انصاری فرد خوشحالی ویژه ای برای وی انجام داد.
تیم کامبوج در ورزشگاه آزادی تنها یک هوادار دارد که با دو طبل، یک دهل و یک بلندگوی دستی مشغول روحیه دادن به بازیکنان تیم خودی است.

علیرضا بیرانوند با دستکش پوما و پیراهن زرد بیکار ترین بازیکن تیم ملی در نیمه اول بود.
کیسوکه هوندا هافبک سابق میلان و ستاره سابق فوتبال ژاپن با عصبانیت نظاره گر درخشش بازیکنان تیم ملی و در هم شکستگی بازیکنان کامبوج بود.
هر سه مهاجم ایران در نیمه اول این بازی موفق به گلزنی شدند.
داور در دقیقه ۱+۴۵ موقعیت ضد حمله را که بیرانوند می خواست با پرتاب دست پایه اش بگذارد، از تیم ملی گرفت و با اعتراض نرم گلر ملی پوش ایران مواجه شد.
پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس، علی ربیعی سخنگوی دولت، معصومه ابتکار دستیار ویژه رییس جمهور در امور زنان در ورزشگاه آزادی حضور دارند. همچنین تعداد زیادی میهمان خارجی نیز در CIP آزادی حاضرند.

منبع: ورزش سه


گزارش زنده: ایران ۸- کامبوج ۰
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

اقای گزارشگر دوباره سوتی داد!

اقای گزارشگر دوباره سوتی داد!

ورود نقدینگی یعنی شاخص ۳۷۰ هزار واحدی/ بهبود وضعیت تقاضا با انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها / زنگ کاهش ارزش معاملات خرد به صدا درآمد

ورود نقدینگی یعنی شاخص ۳۷۰ هزار واحدی/ بهبود وضعیت تقاضا با انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها / زنگ کاهش ارزش معاملات خرد به صدا درآمد

مسیح مهاجری: مسئولان ما «جاماندگان» از تحولات اجتماعی جامعه امروز خودمان هستند / بزرگان ما به گزارش‌هایی که می‌گوید به دلیل شرکت افراد در فلان مراسم و فلان گردهمائی، اوضاع بسیار خوبست اعتماد نکنند؛ اعمال و رفتار و افکار ۵ درصد جامعه را نمی‌توان به کل جامعه تعمیم داد

مسیح مهاجری: مسئولان ما «جاماندگان» از تحولات اجتماعی جامعه امروز خودمان هستند / بزرگان ما به گزارش‌هایی که می‌گوید به دلیل شرکت افراد در فلان مراسم و فلان گردهمائی، اوضاع بسیار خوبست اعتماد نکنند؛ اعمال و رفتار و افکار ۵ درصد جامعه را نمی‌توان به کل جامعه تعمیم داد

گزارشی از شپش سر دانش‌آموزان زنجانی اعلام نشده است

گزارشی از شپش سر دانش‌آموزان زنجانی اعلام نشده است

گزارش حساب درآمد و هزینه ۶ ماهه شهرداری تهران منتشر شد

گزارش حساب درآمد و هزینه ۶ ماهه شهرداری تهران منتشر شد

ارائه گزارش های جهت دار از اعتراضات مردمی بیروت به افزایش مالیاتها

ارائه گزارش های جهت دار از اعتراضات مردمی بیروت به افزایش مالیاتها

شهروندان حضور معتادان متجاهر در محلات را به پلیس گزارش دهند

شهروندان حضور معتادان متجاهر در محلات را به پلیس گزارش دهند