بازدید: 7

موضع متفاوت قطر نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2095184
«خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود، حمایت دوحه از عملیات نظامی در شمال سوریه را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس:  «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر در گفت وگوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود، حمایت دوحه از عملیات نظامی در شمال سوریه را اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی وزیر دفاع قطر در این مکالمه تلفنی گفت که کشورش از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه حمایت می کند. بنابراین قطر اولین کشوری است که آشکارا جانب ترکیه را می گیرد. پیش از این کشورهای عربستان سعودی، امارات، لبنان، عراق، مصر و بسیاری دیگر از کشورها حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه محکوم کرده بودند.

«حلوصی آکار» نیز در این گفت وگوی تلفنی با شرح روند عملیات در شمال سوریه، مدعی شد که این عملیات طبق قوانین بین المللی صورت می گیرد و ترکیه حق دفاع از خود را طبق قوانین سازمان ملل دارد.

او تأکید کرد که عملیات نظامی ترکیه، تمامیت ارضی سوریه را تهدید نمی کند؛ بلکه هدف از این عملیات هدف قرار دادن سازمان های تروریستی و سلاح های آنهاست.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه (دیروز) از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد.

اردوغان با بیان اینکه اسم رمز این عملیات، «چشمه صلح» است، اعلام کرد که عناصر تروریستی «ارتش آزاد» سوریه نیز در این عملیات شرکت دارند. هدف ادعایی ترکیه، «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی ترکیه» است.


موضع متفاوت قطر نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها