بازدید: 3

منابع کافی در زمینه ایمن‌سازی بیمارستان‌ها وجود ندارد/ فعالیت گسترده خیرین در زمینه ساخت و تجهیز مراکز درمانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2095174
شهریاری گفت: بر اساس قانون بیمارستان‌ها در برابر زلزله باید ایمن باشند، اما منابع کافی در این خصوص وجود ندارد.

منابع کافی در زمینه ایمن سازی بیمارستان ها وجود ندارد/ فعالیت گسترده خیرین در زمینه ساخت و تجهیز مراکز درمانیحسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لزوم ایمن سازی بیمارستان ها در برابر زلزله اظهار کرد: خیرین سلامت در زمینه ساخت و تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی علی رغم مشکلات اقتصادی زیاد فعالیت گسترده ای دارند و تا به امروز در حدود ۷ هزار میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند.

او ادامه داد: بر اساس قانون تمام بیمارستان های آسیب پذیر در برابر زلزله باید بازسازی شود و یکی از وظایف دولت ایمن سازی مراکز درمانی در برابر انواع حوادث و به خصوص زلزله است.

شهریاری تأکید کرد: متأسفانه منابع کافی در زمینه ایمن سازی بیمارستان ها وجود ندارد و دولت نتوانسته جهت مقاوم سازی و تاباوری مراکز درمانی در برابر زلزله منابع کافی را تأمین کند.

بیشتر بخوانید: کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور/ پرستاری یک شغل زنانه محسوب می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: بیمارستان هایی که به تازگی در حال احداث هستند بر اساس قانون باید ایمنی های لازم را در برابر زلزله داشته باشند و وزارت راه و شهرسازی که مجری ساخت بیمارستان ها در سراسر کشور است باید به موضوع ایمن سازی مراکز درمانی در برابر زلزله توجه کافی را داشته باشد.

انتهای پیام/

نبود منابع کافی جهت ایمن سازی بیمارستان ها

منابع کافی در زمینه ایمن‌سازی بیمارستان‌ها وجود ندارد/ فعالیت گسترده خیرین در زمینه ساخت و تجهیز مراکز درمانی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها