بازدید: 3

اردوغان خطاب به عربستان: چه کسی باعث بحران یمن شده است؟

منبع : فردا نیوز کد خبر: 2095137
رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در مقر حزب عدالت و توسعه گفت: سعودی باید در آئینه به خود نگاه کند. چه کسی باعث بحران یمن شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در مقر حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: ترکیه از بسیاری از موانع خلاص شده و بر بسیاری از چالش ها، توطئه ها و تلاش برای ترور ها غلبه یافته است. ارتش ترکیه همه تروریست ها را با عملیات چشمه صلح در شمال سوریه تارومار خواهد کرد.

اردوغان هدف عملیات چشمه صلح را پاکسازی مناطق از تروریست ها و اجازه ندادن برای ایجاد هرگونه گذرگاه تروریستی در مرز ها با سوریه دانست و گفت: عملیات چشمه صلح به تأمین ثبات و امنیت برای سوریه در طول دوره تدوین قانون اساسی جدید کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه خطاب به سعودی ها گفت: سعودی باید در آئینه به خود نگاه کند. چه کسی باعث بحران یمن شده است؟ چه کسی هزاران نفر از غیرنظامیان را کشته است؟

اردوغان گفت: دولت مصر در حالی که خود در حال ترور و نابودی دموکراسی است، نباید دم از دموکراسی بزند.

رئیس جمهور ترکیه خطاب به اروپایی ها نیز گفت: عملیات چشمه صلح یک عملیات استعمارگرانه نیست. اگر چنین تلقی دارید ما در ها را باز می کنیم و آوارگان سوری را به سوی شما می فرستیم. ترکیه در جنگ با تروریسم عاجز و ناتوان نیست.

اردوغان گفت: هدف عملیات نظامی از بین بردن گذرگاه تروریستی در مرز ها با سوریه است. ترکیه از پایبندترین کشور ها به تصمیمات ناتو است و به همه تعهدات (مالی) عمل می کند. به هیچ وجه نمی پذیریم از عملیات چشمه صلح که ترکیه برای مبارزه با تروریسم انجام می دهد، انتقاد شود؛ آن هم در حالی که ده ها نیروی خارجی در سوریه حضور دارند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: عناصر شبکه دولت (گروه وهابی صهیونیستی داعش) از فرانسه و هلند و آلمان به سوریه آمده اند و ۵۵۰۰ نفر از آنان را از جا هایی که آمده بودند، بازگردانده ایم. نمی توان گفت عملیات نظامی ما اشغالگری است‎ به هیچ گروه تروریستی اجازه نخواهیم داد ثبات داخلی و خارجی ترکیه را تهدید کند.


اردوغان خطاب به عربستان: چه کسی باعث بحران یمن شده است؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها