بازدید: 9

گوشت ارزان شد / قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۹۸ هزار تومان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2095131
ملکی از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

خبرنگار: محبی/گوشت ارزان شد / قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۹۸ هزار تومانعلی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار گوشت گوسفندی در رکود کامل به سر می برد اظهار کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و ازدیاد عرضه دام قیمت گوشت گوسفندی در بازار همچنان روند نزولی به خود گرفته است.

او از کاهش ۲ تا ۳ هزار تومانی قیمت گوشت طی چند روز اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

ملکی قیمت گوشت در بازار را پیش بینی کرد و افزود: اگر روال فعلی عرضه دام در بازار استمرار یابد و همچنان صادرات دام به صورت رسمی و غیر رسمی به بازار های هدف انجام نشود پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت در بازار استمرار یابد در غیر این صورت شاهد تنش مجدد قیمت در بازار خواهیم بود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: رصد ها و شنیده ها حاکی از آن است که مقداری دام از غرب کشور به سمت عراق و از استان کرمانشاه به سمت جنوب در حال جابجایی است که اگر تدابیر جدی برای برخورد با قاچاقچیان اندیشیده نشود در روز های آتی افزایش قیمت دور از انتظار نیست.

به گفته وی با توجه به آنکه تقاضا برای خرید دام زنده در اربعین حسینی همانند دهه اول محرم و عید قربان نیست بنابراین نوسان خاصی را در این روز متصور نیستیم.

ملکی قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۰ تا ۴۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به انباشتگی دام در واحد ها و ازدیاد عرضه در برابر تقاضا قیمت دام همانند گوشت قرمز طی روز های اخیر در بازار ۲ تا ۳ هزار تومان کاهش داشته است.

این مقام مسئول در پایان در واکنش به اظهارات برخی افراد مبنی بر صادرات دام گفت: با توجه به آن که صادرات دام منجر به بر هم زدن تعادل بازار می شود از این رو تنها عده ای از افراد که سودشان در واردات و صادرات است اظهاراتی مبنی بر صادرات دام در ازای واردات گوشت را مطرح می کنند در حالیکه هیچ دلیلی ندارد که داشته های مرغوب خود را به دیگر کشور ها صادر کنیم و در مقابل گوشت وارد کنید.

انتهای پیام/

قاچاق دام از غرب کشور در حال انجام است

گوشت ارزان شد / قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۹۸ هزار تومان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها