بازدید: 5

یک گروه فلسطینی حمله ترکیه به خاک سوریه را بشدت محکوم کرد

یک جنبش فلسطینی ضمن محکوم کردن تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، درباره اشغال این منطقه به دست آنکارا هشدار داد.

به گزارش بولتن نیوز، «الجبهة الشعبیة لتحریر فلسطین» (جبهه مردمی برای آزادی فلسطین) حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه را بشدت محکوم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، جبهه مردمی در ادامه درباره اشغال این منطقه در سایه طمع های ترکیه به اراضی سوریه هشدار داد و اعلام کرد، این طمع ورزی ها از زمان جدایی منطقه «اسکندرون» سوریه و انضمام آن به ترکیه در سال ۱۹۳۹ متوقف نشده است.

این جنبش فلسطینی افزود: این حمله نظامی هماهنگ شده با دولت آمریکا جدای از اهدافی که در پشت پرده حمایت نیروهای تروریستی در سوریه توسط این دو کشور و بسیاری دیگر قرار دارد، نیست؛ (اقداماتی که ) تضعیف دولت ملی سوریه و ضربه زدن به نقش آن، حاکمیت و وحدت اراضی اش است تا با ایجاد کانتون هایی (کانتون نوعی تقسیمات کشوری است) زمینه برای تقسیم سوریه بر اساس مذهب و طایفه فراهم شود.

جبهه مردمی در ادامه ملت های عرب را به اتخاذ مواضعی جدی در این زمینه و حمایت از سوریه، اراضی و ملت آن فراخواند.

این جنبش فلسطینی از اتحادیه عرب نیز درخواست کرد در نشستی که قرار است به این منظور برگزار کند ، حمله به صورت را تهدیدی برای امنیت ملی عربی بداند و بر اساس این اصل با حمله ترکیه برخورد کند.

چهارشنبه شب (دیشب) وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه ای که در توییتر منتشر شده است، اعلام کرد که عملیات زمینی ارتش این کشور در داخل خاک سوریه آغاز شد و نیروهای ترکیه در حال پیشری در خاک سوریه هستند.

کشورهای عربی بسیاری مانند عربستان، بحرین، عراق، مصر و غیره این تجاوز نظامی را محکوم کردند.


یک گروه فلسطینی حمله ترکیه به خاک سوریه را بشدت محکوم کرد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها