بازدید: 4

لزوم ایجاد تغییر محسوس برنامه‌های صدا و سیما در نیمه دوم سال

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094961
معاون امور استان‌های صداوسیما از فراهم‌سازی زمینه‌های حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات به عنوان مهمترین راهبرد رسانه ملی نام برد.

لزوم ایجاد تغییر محسوس برنامه های صدا و سیما در نیمه دوم سالبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، علی دارابی معاون امور استان های صدا و سیما در پنجمین نشست رشد و تعالی مراکز استان های صدا و سیما با اشاره به اولویت های مراکز در نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: برنامه ریزی و اقدام بایسته برای راهپیمایی بزرگ اربعین، ایجاد شادی و نشاط در قاب تلویزیون و برنامه های رادیو بعد از محرم و صفر و اهتمام نسبت به مناسبت های پیش رو از جمله انتخابات اسفندماه، از جمله این اولویت ها هستند ضمن اینکه کنداکتور پخش در نیمه دوم سال باید تغییرات محسوسی داشته باشد، تولید، تامین و پخش در مراکز باید بسیج شوند و بهترین و جذاب ترین ها را روانه آنتن کنند.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه مدیران کل باید به طور ویژه برای تحقق این مهم وقت بگذارند، گفت: مناسبت های مختلفی را پیش رو داریم از جمله یوم الله ۱۳ آبان، دهه فجر و یوم الله ۲۲ بهمن (راهپیمایی بزرگ) و مناسبت هایی از این دست که باید با برنامه های خلاقانه و نوآورانه وارد کنداکتور شوند. لازم است شبکه های استانی به تبیین ویژگی های نامزد های اصلح از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بپردازند.

دارابی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای نوروز ۹۹ گفت: تعطیلات نوروز وقت بسیار مناسب برای گوش کردن رادیو و تماشای تلویزیون است؛ همه مراکز باید برنامه های خود را ارائه دهند و سیمای استان ها و رادیو هماهنگی لازم را انجام دهند. از سوی دیگر موضوع رونق تولید باید دست برتر را در برنامه ها بگیرد و برای این منظور توجه به مواردی همچون معرفی کارآفرینان و مجاهدان عرصه اقتصادی یک وظیفه است.

وی تصریح کرد: شبکه های استانی باید زبان مردم باشند و برای گره گشایی و پیگیری مشکلات آن ها پیشگام شوند.

معاون امور استان های صدا و سیما افزود: از جمله مأموریت های راهبردی مراکز، اهتمام نسبت به بیانه گام دوم است و برای این منظور ستاد آن باید منظم تشکیل شود. برنامه ها در رادیو و تلویزیون و فضای مجازی تولید و پخش و گزارش آن مستمر ارسال شود.

دارابی با اشاره به لزوم تشکیل و فعالیت جدی شورای صیانت از زبان و ادب فارسی در مراکز خاطرنشان کرد: این کار خیلی مهم است و از مطالبات رهبری معظم انقلاب اسلامی است، در ستاد شورای آن تشکیل شده است؛ در مراکز این ستاد را تشکیل دهید و در طول سال باید این کار دنبال شود. تولید مشترک مراکز مرزی با کشور های همسایه و تولیدات مشترک استان های همجوار و هم اقلیم و هم زبان و دارای مشترکات فراوان برای جریان سازی و تاثیرگذاری برنامه ها به خصوص در حوزه آسیب های اجتماعی، محیط زیست یک اصل است که این پروژه در سیمای استان ها و صدا نیاز به مدیریت ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: زبان رسانه را باید متناسب با مخاطب تغییر دهید؛ زبان رادیو و تلویزیون متعلق به نسل جوان و جامعه است. تغییرات نسلی و مطالبات آن ها را پیگیری کنید. جوانان، زنان، طبقه متوسط شهری سه موتور محرکه تحولات اجتماعی هستند که برای این قشر باید برنامه سازی خلافانه کنید.

انتهای پیام/


لزوم ایجاد تغییر محسوس برنامه‌های صدا و سیما در نیمه دوم سال
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها