بازدید: 607

مسعود بارزانی باز هم دست به دامان آمریکا شد!

مسعود بارزانی در روزهایی که آمریکا در روز روشن از پشت به کردها خنجر زده، باز هم دست به دامان شیطان بزرگ شده است.

گروه بین الملل: در روزی که بحث از پشت خنجر زدن آمریکا به کردها داغ شده و موجی از خشم و نفرت کردها از آمریکایی ها به وجود آماده است، در کمال بهت و حیرت، مسعود بارزانی دوباره دست به دامان آمریکا شد!

 

مسعود بارزانی باز هم دست به دامان آمریکا شد!

به گزارش بولتن نیوز، در روزهایی که آمریکا با ترک شمال سوریه و تحویل کردها به ترکیه، نقش یک شیطان مکار را به خوبی ایفا کرده است و شمال سوریه زیر بمباران جنگنده های ترکیه قرار دارد، مسعود بارزانی بدون توجه به این خیانت آمریکا به کردها، دوباره در دیدار با سرکنسول آمریکا در اربیل، از دولت آمریکا خواست، همچنان از کردها حمایت کند!

 

مسعود بارزانی در دیدار با استیو ویگن سرکنسول امریکا در اربیل از او خواست تا به دولت آمریکا بگوید، کردها متحد واقعی آمریکا هستند و به آمریکا نیاز دارند!

 

بارزانی در این دیدار از آمریکا درخواست کرد به منظور حفاظت از مردم کردستان نقش خود را در منطقه ایفا کند.

 

بارزانی به سرکنسول آمریکا در اربیل گفت: مردم کُردستان در چهارچوب جنگ علیه داعش, قربانی زیادی داده اند و اینک انتظار داریم امریکا اجازه ندهد در مقابل چشمان آنها مردم کردستان گرفتار فاجعه ای دیگر شوند که البته امریکا و هم پیمانان در این رابطه مسئولیت بزرگی بر دوش دارند.

 

بارزانی در حالی چشم به حمایت دولت آمریکا دوخته است که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که آمریکا خود را درگیر این جنگ های قبیله ای نمی کند و بهتر است منطقه را ترک کند.

 

اما باز هم شاهد هستیم مسعود بارزانی که دهها بار چوب اعتماد به آمریکا را خورده است، باز هم دست به دامان شیطان بزرگ می شود و کردها را حامی و متحد آمریکا معرفی می کند!

 

شایان ذکر است دیروز چهارشنبه 17 مهر 1398 مسعود بارزانی همچنین با ارسال پیامی در توئیتر به دونالد ترامپ, رئیس جمهور آمریکا، از او خواست تا از مردم کردستان حمایت کند!

 

بارزانی در حالی همچنان چشم به یاری آمریکا دوخته است که روزنامه واشنگتن پست به دنبال اعلام خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردها اعتراف کرد که: "خیانت به کُردها رسم معمول آمریکا بوده است".

 

روزنامه واشنگتن پست همچنین رفتار چند دهه گذشته آمریکا با کردها در خاورمیانه را یادآوری کرده و نوشته است که اگر دقت کنیم، می بینیم که آمریکا به قدری به کردها خیانت کرده که می توان گفت خیانت به کردها به رسم همیشگی این کشور تبدیل شده است.

 

این روزنامه یادآوری کرده است که کیسینجر، وزیر خارجه دولت نیکسون، کردهای عراق را بر علیه صدام شوراند اما بعدا از ادامه حمایت سرباز زد تا قیام کردها شکست بخورد.

 

واشنگتن پست در ادامه می نویسد: جورج بوش در سال 1991 کردها و شیعیان عراق را به قیام علیه صدام حسین دعوت کرد اما در مقابل چشم آمریکا، صدام به قلع و قمع شیعیان و کردهای عراق پرداخت.

 

این روزنامه توافق اخیر آمریکا با ترکیه بر سر ایجاد منطقه امن و مجبور کردن کردهای سوریه به تخریب سنگرها و عقب نشینی از مرزهای سوریه و سپس خروج نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و همچنین تنها گذاشتن آنها در برابر ترکیه آماده برای حمله را، اخرین نسخه واشنگتن برای کردها توصیف کرده تا به قول این روزنامه، بار دیگر خیانت آمریکا به کردها تکرار شود.

 

این یعنی روزنامه معروف آمریکایی هم فهمیده است که آمریکا متحد و دوست کردها نیست اما بارزانی هنوز این مسئله مهم را نفهمیده یا نمی خواهد بفهمد!

 

انتهای پیام/#


مسعود بارزانی باز هم دست به دامان آمریکا شد!
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها