بازدید: 10

دانش‌آموزان ما توانایی معرفی خود به زبان دیگری را ندارند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094811
نماینده مجلس گفت:در اقتصاد منهای نفت زبان و گردشگری موثر است، اما دانش آموزان ما توانایی معرفی خود به زبان دیگر را ندارند.

دانش آموزان ما توانایی معرفی خود به زبان دیگری را ندارندبه گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، فریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در همایش انجمن صنفی کارفرمایان آموزشگاه های زبان انگلیسی که امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار کرد: زمانی کشور ما موفق خواهد شد که بتوانیم از افراد و ظرفیت های کشور در همه عرصه های آموزشی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

او ادامه داد: در کنار آموزش و پرورش، مدارس غیردولتی و مراکز در جامعه پذیری و تربیت فرزندانی که بتوانند ایرانی سرافراز را بسازند، ایفای نقش می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش دغدغه دولت ها نیست، تصریح کرد: به همین دلیل در قانون برنامه ششم توسعه مواد زیادی را اضافه کردیم در واقع رسالت ما قانون گذاری است و وظیفه خود را انجام داده ایم.

اولادقباد درباره توسعه آموزش زبان خارجی به دانش آموزان گفت: انجمن صنفی کارفرمایان آموزشگاه های زبان انگلیسی پیشنهاد هایی برای اصلاح قانون دارد تا معافیت های مدارس غیردولتی شامل این مراکز هم بشود که این موضوع به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شده است و در حال بررسی هستیم.

پاسخ به سوالات دانش آموزی را اینجا بخوانید

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه زبان انگلیسی در تعاملات بین المللی بسیار اثرگذار است، تصریح کرد: این موضوع در اقتصاد، تجارت، جذب توریسم هم بسیار تاثیر دارد و معتقدم که آموزش و پرورش باید برای صدور مجوز آموزشگاه های زبان، اهتمام جدی را داشته باشد البته نظارت بر آن هم اهمیت بسزایی دارد.

اولادقباد با اشاره به اینکه نباید در کار مدرسه داری و خدمات آموزشی و پرورشی کارشکنی کرد، گفت: کشور ما فرهنگ و تمدن غنی دارد و باید آموزشگاه های زبان این فرهنگ و تمدن غنی را به خوبی انتقال دهند.

او ادامه داد: متاسفانه برای دانش آموزان ما اینگونه تصور شده است که زبان و یادگیری آن سخت است و برخی از آن ها حتی توانایی معرفی خود به زبان دیگری را ندارند که این موضوع خود نیازمند بازنگری در کتاب علی درسی و محتوای مواد آموزشی آموزشگاه هاست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید دانش آموزان ما از یادگیری زبان بترسند در حالی که خانواده های ما هزینه آموزش زبان فرزندشان را همیشه کنار می گذارند و برای او سرمایه گذاری می کنند.

اولاد قباد گفت: اگر می خواهیم به سمت و سوی اقتصاد منهای نفت برویم باید صنعت گردشگری را تقویت کنیم و این مهم نیازمند آموزش غیر از انگلیسی و در زمینه زبان های مختلف است.

اولاقباد خطاب به موسسان آموزشگاه های زبان گفت: باید آموزشگاه های ما آسیب شناسی کنند تا بچه ها از زبان نترسند، به الگوی برتر تدریس مجهز شوند و استاندارد های لازم را رعایت کنند.

انتهای پیام /


دانش‌آموزان ما توانایی معرفی خود به زبان دیگری را ندارند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها