بازدید: 9

«از این ستون به آن به ستون» روایتی جذاب از پیاده‌روی اربعین

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2094809
«از این ستون به آن به ستون»، مجموعۀ خرده‌روایت‌هایی است از سفر پیاده‌روی اربعین است که در آستانه اربعین حسینی توسط اتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «از این ستون به آن به ستون»، مجموعۀ خرده روایت هایی است از سفر پیاده روی اربعین است که در آستانه اربعین حسینی توسط اتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

نویسندۀ این اثر، زائری است که حاصل تجربه های تلخ و شیرین و غریب و آشنای خود را از چندین سفر پربرکت پیاده روی اربعین گرد آورده و با نقلشان در قالب خاطراتی پرحلاوت، آن ها را با مخاطبان خود سهیم شده است. مخاطب در این کتاب، ضمن موقعیت های مختلف و در خلال صحنه های گوناگون، همسفر راوی کتاب می شود و گام به گام با او، آنچه را در منازل مختلف این سفر ها بر نویسندۀ کتاب رفته، به تماشا می نشیند. نکتۀ جالب توجه در این اثر موقعیت های مخلتف راوی در این خرده روایت هاست.

«از این ستون به آن به ستون» روایتی جذاب از پیاده روی اربعین

او گاه در مقام خادم و گاهی در مقام مهمان، گاه در نقش مسئول کاروان و گاهی در موقعیت فعال فرهنگی، گاه به عنوان ناظر و گاهی در جایگاه موضوع روایت ها حضور دارد و این گونه زاویه های دید، بر شیرینی این خاطرات برای مخاطبان اثر افزوده است. پیش از این چند عنوان از این خاطرات توانسته برگزیدۀ سوگوارۀ ملی اربعین دانشگاهیان در استان ایلام شود.

برشی از کتاب: راننده ای که مسیرش می خورد، ما را سوار کرد؛ بعد هم چند مسافر ایرانی دیگر را. از ترک های کرکوک بود. مسافران جدید هم آذری زبان بودند. خیلی زود با هم ارتباط گرفتند و گرم صحب شدند؛ اما در اثنای گفتگو گاهی به مشکل می خوردند. در زبانِ ترکی راننده، واژه های پرکاربردتر عربی بود، در حالی که واژه های متداول ترِ زبان آذری مسافران ایرانی، فارسی. اوج این مشکل خودش را در قول و قرارهایشان بر سر مسیر و مقصد و کرایه ها نشان داد. هر دو هم زبان بودند، اما برخی چیز ها را نمی توانستند به هم بفهمانند. کار به جایی رسید که...

«از این ستون به آن ستون» با نثر روان و جذاب به قلم محمد رضا وحید زاده در قطع رقعی در ۷۸ صفحه و با محوریت خرده روایت های پیاده روی اربعین توسط انتشارات شهد کاظمی روانه بازرا شد.

محمدرضا وحیدزاده، متولد سال ۱۳۶۴ در تهران، کارشناس زبان و ادبیات فارسی و کارشناس ارشد پژوهش هنر است. او همچنین عضو گروه علمی ادبیات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی است. وحیدزاده منتقدی است که در کنار شاعری به کار تحقیق و پژوهش در هنر و ادبیات معاصر نیز مشغول است. او تا کنون مقالات و یادداشت های بسیاری را در موضوعات مختلف در مطبوعات منتشر کرده است. از او همچنین دو مجموعه شعر به نام های «اقرار» و «پیشواز» به چاپ رسیده است. اثر پژوهشی «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی» و سفرنامۀ «ماهی خوران» از دیگر آثار منتشرۀ اوست.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب می توانند از طریق سایت من و کتاب (manvaketab.ir) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت نمایید.

انتهای پیام/


«از این ستون به آن به ستون» روایتی جذاب از پیاده‌روی اربعین
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها