بازدید: 5

انتشار گاز آمونیاک در مجموعه آموزشی + تصاویر

انتشار گاز آمونیاک از انبار شیمیایی یک مجموعه آموزشی، یک مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش بولتن نیوز، ساعت 10 صبح روز گذشته کارکنان یک مجموعه آموزشی واقع در بزرگراه بعثت پس از استشمام بوی مواد شیمیایی از داخل انبار این مرکز به محل انتشار بوی گاز رفته و با صحنه از حال رفتن انباردار مواجه شدند که بلافاصله در تماس با سامانه 125، از آتش نشانی در خواست کمک فوری کردند.

ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیز پس از دریافت اطلاعات از شخص تماس گیرنده به سرعت آتش نشانان ایستگاه 95 به همراه گروه هزمت ایستگاه 35 و خودروی حامل دستگاه تنفسی آتش نشانی را به محل حادثه رهسپار کرد.

داود بختیاری؛ افسر آماده منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: فضای یک مجموعه آموزشی بر اثر انتشار مواد شیمیایی از داخل انبار مواد شیمیایی به وسعت 200 مترمربع دچار آلودگی شده بود.

وی افزود: در بررسی اول مشخص شد که انتشار مواد شیمیایی به دلیل نشت بخار آمونیاک از داخل تعدادی از بطری های آمونیاک قرار گرفته داخل قفسه های این انبار، اتفاق افتاده است.

به گفته این افسر آماده آتش نشانی، این آلودگی منجر به مسمومیت مردی 35 ساله (مسئول انبار این مجموعه)، شد.

وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از مجهز شدن به لباس مخصوص مواد شیمیایی و نیز ایجاد حریم ایمنی در اطراف این انبار، با استفاده از دستگاه تنفسی، عملیات خود را آغاز کرده و پس از نجات فرد مصدوم، پاکسازی و انتقال مواد شیمیایی به فضای باز، محل حادثه را کاملا ایمن سازی کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش نشانان پس از ایمن سازی محل، با استفاده از فنهای قوی، گاز مواد شیمیایی را از داخل انبار تخلیه کرده و مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند.


انتشار گاز آمونیاک در مجموعه آموزشی + تصاویر
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها