بازدید: 12

چطور بفهمم باردارم؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 2094738
آیا باردار هستم سوالی است که بسیاری از زنان می پرسند و با بررسی این که برخی علائم ساده را دارید یا نه، می تواند با سطوح مختلفی از اطمینان، پاسخ داده شود.

ممکن است تعدادی از علائم بارداری یا تاخیر در عادت ماهانه داشته باشید. ممکن است برای داشتن کودک تلاش کرده و بی صبرانه منتظر مثبت شدن آزمایش بارداری هستید. “آیا باردار هستم” سوالی است که بسیاری از زنان می پرسند و می تواند با بررسی اینکه برخی علائم ساده را دارید یا نه و شرایطی که برای شما اعمال شده است، با سطوح مختلفی از اطمینان پاسخ داده شود. البته که آزمایش بارداری مثبت بهترین راه برای اطمینان از بارداری در مراحل اولیه آن است.

چطور بفهمم حامله هستم؟
با این حال در نظر داشته باشید که بدن هرکس مقداری متفاوت است و برخی شرایط پزشکی علائمی مشابه بارداری را به شما بدهد (به طور مثال افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نیز، مانند زنان در اوایل بارداری خیلی خسته هستند).
آیا باید رابطه جنسی داشته باشید؟
ذکر این نکته ممکن است احمقانه باشد، اما اگر رابطه جنسی نداشته باشید شما باردار نیستید. همان طور که گفته شد در صورتی که رابطه جنسی داشته و آب منی در نزدیکی واژن شما قرار گرفته (حتی اگر شریک شما بیرون کشیده باشد می توان برای منجر به بارداری شدن کافی باشد. درصورتی که رابطه جنسی نداشته اما درمان های باروری مانند تلقیح داخل رحمی اسپرم داشته اید رابطه جنسی را به عنوان هدف این قسمت درنظر بگیرید.
باید عادت ماهانه داشته باشید؟
عادت ماهانه شما یکی از بهترین شاخص ها برای بارداری یا عدم بارداری شماست. به همین دلیل است که بسیاری از سوالات در رابطه با بارداری شما به پاسخ شما درمورد سیکل قائدگی، عادت ماهانه داشتن یا نداشتن و نرمال بودن آن وابسته است. با این حال هم چنان مقیاس بدون خطایی نیست.
آیا عادت ماهانه شما سر موقع بود؟
اگر عادت ماهانه شما منظم بود، احتمال کمتری وجود دارد که باردار باشید. هنگامی که عادت ماهانه نمی شوید علامت خوبی از بارداری شماست اما احتمالات دیگری از جمله استرس، بیماری و برخی دارو ها برای علت تاخیر عادت ماهانه وجود دارد. عادت ماهانه زودرس در مقایسه با معمول ممکن است بیان گر خون ریزی لانه گزینی باشد. عادت ماهانه زودرس یا دیر و شدید می تواند سقط جنین خیلی زودرس باشد که معمولا بارداری شیمیایی نامیده می شود. اگر عادت ماهانه شوید اما بیش از چند روز طول بکشد، احتمال دارد که سقط جنین باشد. پزشک شما ممکن است سوالاتی در رابطه با عادت ماهانه و سیکل معمول شما برای تعیین آن بپرسد یا برای هورمون های بارداری، تست خون انجام دهد.
آیا مدت زمان و جریان خون ریزی طبیعی بود؟
اگر جریان خون طبیعی و مشابه چیزی بود که انتظار داشتید احتمال کمتری وجود دارد که باردار باشید. اگر جریان خون کم بود ممکن است نشانگر خون ریزی کاشت باشد و اگر بیشتر از حد معمول بود ممکن است نشانگر مشکلات جفت با حاملگی زودرس مانند خون ریزی پشت جفت یا مشکلی مانند سقط جنین زودرس یا حاملگی پوچ باشد. در صورتی که چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنید کشف آن آسان تر خواهد بود.
قاعدگی کوتاه به احتمال زیاد، خون ریزی لانه گزینی است در حالی که خون ریزی طولانی مدت ممکن است نشانه ی سقط جنین باشد.
آیا از وسیله کنترل حاملگی استفاده کردید؟
کنترل بارداری بهترین راه برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است. جلوگیری در مدل های بسیاری مانند قرص های پیشگیری از بارداری، کاندوم ها، دیافراگم ها، دپوشات ها، آی یو دی و غیره موجود است. هر کدام از آن ها میزان اثربخشی منحصر به خود دارد اما همه آن ها از هیچ کاری نکردن موثر تر است. یعنی کنترل بارداری، ۱۰۰% بدون خطا نیست.
آیا از آن به درستی استفاده می کنید؟
این به معنی به طور مثال مصرف یک قرص هر روز در ساعتی مشخص یا استفاده از کاندوم در هر رابطه جنسی می باشد. اگر از وسایل پیش گیری و کنترل به درستی استفاده نکنید، به میزان زیادی احتما بارداری شما را افزایش می دهد. اگر استفاده می کنید هم چنان این احتمال وجود دارد که باردار شوید چرا که هیچ چیز در مقابل بارداری ۱۰۰% موثر نیست (به جز دوری از رابطه جنسی).
آیا مشکلی با آن دارید؟
چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند به طور بالقوه در کنترل بارداری دخالت کنند. برخی دارو هایی که مصرف می شوند (مانند آنتی بیوتیک ها) می توانند اثر محافظتی قرص های پیشگیری را از بین ببرند. در صورتی که کاندوم بلغزد یا پاره شود احتمال بارداری بسیار بالایی دارید.
آیا در حال تخمک گذاری هستید؟
در صورتی که در حال تخمک گذاری باشید نسبت به زمانی که تخمک گذاری را پشت سر گذاشته اید، احتمال بیشتری دارد که باردار شوید. در صورتی که سیکل و تخمک گذاری خود را پیگیری کنید می توانید اطلاعات بهتری داشته باشید. اگر هیچ ایده ای ندارید فرض کنید که باردار هستید. شما می توانید تخمک گذاری را به طرق مختلفی پیگیری کنید. برخی زنان ترجیح می دهند به طور ساده بر اساس علائم فیزیکی پیگیری کنند، برخی دیگر از درجه حرارت یا ترکیبی از این دو روش استفاده می کنند. هم چنین روش هایی برای پیدا کردن هورمون هایی خاص در ادرار برای پیشبینی تخمک گذاری وجود دارند. این روش ها برای افرادی که قصد بارداری دارند نه همه خانم ها کمک کننده است.
آیا علائم بارداری دارید؟
اکثر علائم بارداری تا زمانی که عادت ماهانه نشوید خود را نشان نمی دهند (حدود دو هفته پس از تخمک گذاری) و برای برخی زنان چهار هفته پس از آخرین قاعدگی (می تواند از شخص به شخص و دوره به دوره متفاوت باشد). نشانه های زیادی از بارداری وجود دارد، اما مواردی که بیشتر گزارش شده اند عبارتند از:
- حالت تهوع و استفراغ
- خستگی
- سینه های دردناک
در صورتی که این علائم را ندارید اگر عادت ماهانه نمی شوید، تست بارداری را انجام دهید.
گاهی زنان تا ۲ هفته پس از هادت ماهانه نشدن علائم را تجربه نمی کنند یا این علائم با مورد دیگری پوشانده می شوند.

آیا من باردارم؟
شما ممکن است به خوبی به هر سوالی در رابطه با احتمال بارداریتان پاسخ مثبت داده اما هنوز نخواهید که تست بارداری را انجام دهید. قابل درک است که برای گرفتن نتیجه ای که به آن امیدوار نیستید(مثبت یا منفی) عصبی باشید. تست های بارداری که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید تقریبا مشابه با تست های مطب پزشک است و تنها زمانی دقیق است به صورت درست استفاده شود. پیزی که باید در نظر گرفت: هرچه سریع تر مطلع شوید که باردار هستید یا نه سریع تر می توانید قدم هایی که برایتان درست است را بردارید.
آیا تست بارداری را انجام داده اید؟
حتب اگر تست بارداری را انجام داده باشید، احتمالا سوالاتی در رابطه با اینکه باید به تست اعتماد کنید یا نه دارید. اگر تست مثبت باشد احتمالا باردارید. دلیل آن این است که آزمایش بارداری به دنبال یک هورمون بسیار خاص است که به نام گنادوتروپین کوریونی انسان(hCG) نامیده می شود.صرف نظر از دریافت این هورمون به صورت دارو، این هورمون در بدنتان نباید وجود داشته باشد مگر باردار باشید.
احتمال دارد که تست بارداری تان را اشتباه انجام داده باشید. با این حال شایع ترین روش ها برای اشتباه انجام دادن تست بارداری، اشتباه خواندن آن یا زود انجام دادنش می باشند.
نتیجه منفی تست بارداری
اگر نتیجه تستتان منفی باشد احتمال دارد که خیلی زود آن را انجام داده یا باردار نباشید. در این زمان شما دو انتخاب دارید.
می توانید منتظر بمانید و دوباره تست را انجام دهید. تنها زمانی انجام می شود که هنوز عادت ماهانه نشده باشید. به جای آن می توانید از پزشک یا مامای خود درخواست آزمایش خون بارداری کنید که دقیق تر از تست ادرار بارداری می باشد.

حامله هستم؟
گام بعدی شما این است که یک ملاقات با ارائه دهنده مراقبت خود داشته باشید. این دیدار در رابطه با برنامه های شما و در محلی که مراقبت های پری ناتال شما در طول بارداری صورت می گیرد خواهد بود. اگر ماما یا پزشک شما چندین هفته این ملاقات را به تعویض انداخت شگفت زده نشوید و اگر مشکلی دارید مطمئن شوید که زودتر مطرح می کنید.


چطور بفهمم باردارم؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
 • چطور بفهمم باردارم؟


  آیا باردار هستم سوالی است که بسیاری از زنان می پرسند و با بررسی این که برخی علائم ساده را دارید یا نه، می تواند با سطوح مختلفی از اطمینان، پاسخ داده شود.
 • چطور بفهمم چند ماهه باردارم؟


  می شود سن بارداری را برای 25 مهر محاسبه کنید. چون هر سونو یک جواب متفاوت را نشان می دهد.
 • من نمیدونم باردارم یا نه، چطور بفهمم؟


  با وجود عفونت کم، روز 27 شهریور رابطه محافظت نشده داشتم.29 از کیت استفاده کردم ، دوخط پرنگ شد.
 • چطور بفهمم چند هفته باردارم؟


  شما در پایان هفته هفتم بارداری هستید ولی بهتر این است که جهت بررسی های لازم این زمان بارداری به پزشک متخصص مراجعه داشته باشید.
 • درد در ناحیه تخمدان، چطور بفهمم باردارم؟


  گاهی هر شب نزدیکی داریم ، ولی گاهی سه چهار شب نزدیکی نداریم، چند روزه نبض شکم گرفتم ، گاهی حالت سرگیجه و تهوع، گاهی ناحیه تخمدان هام درد میاد، باردارم؟
 • چطور بدون آزمایش بفهمم باردارم؟


  جواب تست بی بی چک ممکن است خطا داشته باشد ولی برای اینکه مطمئن شویم بارداری یا نه باید که تست بتا بدهید.
 • رابطه بدون جلوگیری، چطور بفهمم باردارم؟


  این ماه جلوگیری نکردم. چه جوری باید بفهمم باردارم یا نه؟
 • از کجا بفهمم چند ماه باردارم؟


  در سونو آخر ۱۶ آذر، جنین ۱۶ هفته و ۱ روز داشت. من الان تو ماه چند هستم؟
 • کی بفهمم باردارم؟


  پریودم تموم شده که 2بار با شوهرم رابطه داشتم اما نمی دانم آیا باردارم یا نه.
 • از کجا بفهمم باردارم؟


  من حالت تهوع و کمردرد و دل درد دارم و جلوگیری ندارم، عادت ماهیانه ی من ۴۲pروز هست ده روز دیگه پریود باید بشم میشه از راهی بفهمم باردارم استرس خیلی زیادی دارم.
 • از کجا بفهمم باردارم یا نه؟


  من قصدبارداری دارم و بیست و سوم بهمن آخرین پریودم بود خیلی عجله دارم که ببینم باردارم یا نه دردهای پریود رو دارم می خوام ببینم الان می تونم بفهمم باردارم یا نه؟
 • چه جوری بفهمم باردارم؟


  روز پریودم لکه بینی داشتم و بی بی چک استفاده کردم.
 • از کجا بفهمم دوقلو باردارم؟


  مادر خودمم دوقلو بوده و یک قل هنگام تولد فوت شده، با این تیتر امکان دوقلو بودن برای من وجود داره؟
 • چگونه بفهمم باردارم یا نه؟


  من دو روز بعد از اینکه پریود نشدم رفتم دو تا دندان پر کردم. حالا اگر باردار شوم برایش خطرناک است؟
 • چگونه بفهمم که باردارم یا نه؟


  قبل از اینکه پریودتان به تاخیر بیفتد اگر تست بتا بدهید ممکن است نتیجه آن خطا داشته باشد. بی بی چک هم تست دقیقی نیست.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها