بازدید: 16

کره شمالی: صبر ما حدی دارد

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی موضع‌گیری ناعادلانه شورای امنیت سازمان ملل درباره مسئله تلاش‌های این کشور برای دفاع از خود را محکوم کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: کره شمالی پنج شنبه اعلام کرد صبرش حدی دارد و ممکن است گام هایی بر خلاف اقدامات اعتمادساز بردارد؛ پیونگ یانگ از درخواست شورای امنیت سازمان ملل از این کشور برای کاهش برنامه های تسلیحاتی اش انتقاد و آزمایش موشکی آمریکا را محکوم کرد.

این درخواست چند روز پس از آن مطرح شد که کره شمالی گفت یک موشک بالستیک جدید برای زیردریایی را آزمایش کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی موضع گیری ناعادلانه شورای امنیت سازمان ملل درباره مسئله تلاش های کره شمالی برای دفاع از خود را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «حقیقت... ما را وادار می کند درباره اقدامات مهم پیشگیرانه که به منظور اعتمادسازی در آمریکا برداشته ایم، تجدیدنظر کنیم».

وی به گام های پیشگیرانه ای که کره شمالی برداشته است، اشاره ای نکرد، اما رسانه دولتی کره شمالی و مقامات این کشور به متوقف کردن آزمایش های هسته ای و موشک های قاره پیمای بالستیک و بازگرداندن اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ کره ۱۹۵۰-۱۹۵۳ به عنوان حسن نیت کره شمالی به آمریکا اشاره کرده اند. کره شمالی معتقد است در قبال این رفتار ها آمریکا اقدام اعتمادساز متقابل انجام نداده است.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی همچنین به اقدام نیروی هوایی آمریکا در زمینه آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای مینتمن ۳ در این ماه اشاره کرد. وی گفت: «کاملا واضح است این آزمایش آمریکا با هدف تحت فشار قرار دادن ما انجام شده است».

آمریکا هفته گذشته موشک بالستیک قاره پیمای «مینتمن ۳» را آزمایش کرد.

مذاکرات دو ساله آمریکا و کره شمالی تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است و گفت وگوی سران دو کشور در خصوص مسائل هسته ای و روابط واشنگتن-پیونگ یانگ هر بار با شکست مواجه می شود.


کره شمالی: صبر ما حدی دارد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها