بازدید: 6

سم گندم‌های کپک زده با پخت نان از بین نمی‌رود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2094680
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نگهداری گندم در سیلو‌های غیراستاندارد موجب کپک زدن آن‌ها و تولید سم می‌شود، سم به وجود آمده با پخته شدن و درجه حرارت بالا نیز از بین نمی‌رود و وارد بدن انسان می‌شود.

سم گندم های کپک زده با پخت نان از بین نمی رودبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خانه ملت، یوسف داودی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید در پی افزایش قیمت کود شیمیایی، نهاده ها و نیروی کار باید محصولات کشاورزی با قیمت بالاتری خریداری شوند.

 

سود متعارف کشاورزان در تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی دیده شود
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تعیین قیمت عادلانه خرید تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی باید سود متعارف کشاورزان نیز مدنظر قرار بگیرد، ادامه داد: یکی از وظایف دولت این است که بازار را به گونه ای تنظیم کند که محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان باقی نماند و محصولات را بالاتر از قیمت تمام شده از آن ها خریداری کند.


صادرات محصولات مازاد بازار از زیان کشاورزان جلوگیری می کند
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیب زمینی از کشاورزان با قیمت هزار تومان خریداری می شود. در حالی که قیمت تمام شده آن بسیار بالاتر است، عنوان کرد: می توان برای جلوگیری از زیان کشاورزان با ایجاد مشوق های صادراتی محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشور را با قیمت بالاتر به کشور های دیگر صادر کنیم.


خودکفایی در تولید گندم امنیت غذایی را تامین می کند
وی با بیان اینکه پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم باعث می شود تا کشت این محصول استراتژیک در سال های آینده کاهش چشمگیری داشته باشد و خودکفایی در تولید آن با خطر مواجه شود، تصریح کرد: می توان گفت با خودکفایی در تولید گندم امنیت غذایی و ملی کشور تا حدودی تامین می شود.


ظرفیت سیلو های گندم خالی مانده است
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در پایان تابستان امسال و مهلت خرید تضمینی گندم شاهد بودیم که سیلو ها در بسیاری از استان های کشور به صورت کامل پر نشده اند در حالی که میزان تولید با توجه به وضعیت بارندگی ها بیشتر بوده است.


گندم های تولید به سمت سیلو های غیر استاندارد هدایت شده اند
داودی با اشاره به اینکه این احتمال وجود دارد بخشی از گندم های برداشت شده از چرخه مصرف انسانی خارج شده و بخش دیگری از آن در سیلو ها و انبار های غیر استاندارد و با رطوبت بالا نگهداری شود، افزود: نگهداری گندم در سیلو های غیراستاندارد موجب کپک زدن آن ها و تولید سم می شود، سم به وجود آمده توسط قارچ ها با پخته شدن و درجه حرارت بالا نیز از بین نمی رود و وارد بدن انسان می شود.


نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید با تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی گندم و متناسب با نرخ این محصول در کشور های منطقه از قاچاق و نگهداری گندم در سیلو های غیر استاندارد جلوگیری شود، زیرا مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


سم گندم‌های کپک زده با پخت نان از بین نمی‌رود
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها