بازدید: 3

کشف فسیل ۹۶ میلیون ساله یک دایناسور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2094581
دیرینه شناسان استرالیا ز کشف گونه‌ای کاملاً جدید از پتروساروس خبر دادند که به گفته آن‌ها تقریباً در حدود ۹۶ میلیون سال پیش زندگی می‌کرده و بال‌هایش بیش از چهار متر بوده است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری فارس، دانشمندان استرالیایی در تازه ترین پژوهش های خود فسیل ۹۶ میلیون ساله یک دایناسور را کشف کردند.
محققان دیرینه شناس دریافتند، فسیل کشف شده متعلق به یک موجود خزنده بالدار یا همان پتروساروس است که با استفاده از ماهیچه های قدرتمندی که در پا ها و دست هایش داشته به هوا پریده و از زمین بلند می شده و با کمک بال های بزرگش پرواز می کرده است.

دیرینه شناسان استرالیا روز جمعه از کشف گونه ای کاملاً جدید از پتروساروس خبر دادند که به گفته آن ها تقریباً در حدود ۹۶ میلیون سال پیش زندگی می کرده و بال هایش بیش از چهار متر بوده است.

آنچه که محققان به تازگی پیدا کردند، کامل ترین نمونه از پتروساروس هایی است که تاکنون در استرالیا کشف شده و شامل بخش بزرگی از فک، جمجمه و تاج، پنج مهره جزئی، هشت استخوان اندام و همچنین ۴۰ دندان جزئی و جدا شده است.

مطالعات جدید نشان می دهند این دایناسور ها در واقع خزندگان بالداری بوده اند که اسکلت بندی، نسبت بال ها و حجم ماهیچه های کاملا متفاوتی از پرنده ها داشته اند.


انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


کشف فسیل ۹۶ میلیون ساله یک دایناسور
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها