بازدید: 4

توضیحات الویری درباره سلب عضویت برخی از نمایندگان شوراها

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094565
الویری درباره موضوع سلب عضویت برخی از نمایندگان شوراها توضیحاتی داد.

پاینده/ وظیفه قوه قضاییه نظارت بر اجرای قانون استبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها در جلسه شورای عالی استان ها که امروز (پنجشنبه هجدهم مهرماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در نشست امروز شورای عالی استان ها با حضور معاون اول قوه قضاییه، موارد مختلفی مطرح شد که این موارد قابل تأمل است.

وی افزود: نظارت بر اجرای قانون از جمله وظایف مهم قوه قضاییه است و من در صحبت خود قوانینی را عنوان کردم که تا امروز مورد توجه قرار نگرفته است.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به شورای عالی استان ها یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: آخرین جزئیات از طرح و برنامه های وزارت کشور برای توسعه استان تهران

الویری با بیان اینکه در اصل ۱۰۱ قانون اساسی آمده است که رفع تبعیض از سوی قوه قضاییه با همکاری نهاد شورا ها صورت گیرد، تصریح کرد: این مورد نیز تا امروز مغفول مانده و باید بدانیم که رفع تبعیض از فصول مشترک قوه قضاییه با نهاد شورا ها در اصل ۱۰۱ قانون اساسی آمده است.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به سلب عضویت برخی از نمایندگان شورا ها گفت: موضوع سلب عضویت برخی از نمایندگان شورا ها از دیگر مواردی بود که در سخنان خود به آن پرداختم و از آقای محسنی اژه ای انتظار می رود که به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشد.

انتهای پیام/

وظیفه قوه قضاییه نظارت بر اجرای قانون است

توضیحات الویری درباره سلب عضویت برخی از نمایندگان شوراها
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها