بازدید: 4

ساخت مغز مینیاتوری برای بررسی تحولات و اختلالات مغز

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094544
خرازی گفت: تولید مغز مینیاتوری یک آزمایشگاه برای محققان کشور است تا بتوانند تاثیر اختلالات را در مغز بررسی کنند.
ساخت مغز منیاتوری برای بررسی تحولات و اختلالات مغزبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید کمال خرازی مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز در مراسم دومین سمپوزیوم مبانی عصبی شناختی در اختلالات رشدی که در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، اظهار کرد: در سال های اخیر و در دوران زندگی مدرن اختاالات عصبی روبه افزایش است و باید عوامل مقابله با آن را ریشه یابی کرد.
 
او افزود: در گذشته تصور می کردند این اختلالات ناشی از ارواح خببثه است که با رشد علم مشخص شد که ریشه این اختلالات مسائل ژنتیکی است، در این میان سبک زندگی تاثیر زیادی در اختلالات عصبی دارد.
 
خرازی ادامه داد: با پیشرفت علم پزشکی راه های معالجه اختلالات تشخیص داده شده است و با اصلاح ژن ها در دوران کودکی می توان از اختلالات عصبی دور بمانیم.
 
او افزود: نوارمغزی در شناسایی اختلالات کمک زیادی می کنند و اجرای شاخص های تشخیصی روبه توسعه است. به طور کلی تشخیص اختلالات بسیار موضوع مهمی است و امروزه پروژه اردک در امریکا پیگیری می شود که هدف ان تشخیص درست اختلالات عصبی است.بیشتر بخوانید: شیوع بالای اختلالات بیش فعالی و نقص توجه در کودکان
او بیان کرد: امروزه فناوری های نوین و تحریک مغز کمک به درمان اختلالات عصبی آمده است؛ حمایت زیادی از علوم شناختی شده است تا در معالجه اختالالات عصبی از فناوری های نوین استفاده شود.
 
خرازی افزود: سامانه ای در حال طراحی است تا انواع روش های تشخیصی در این سامانه به ثبت برسد.
 
او بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه تولید مغز مینیاتوری شده است و این یک آزمایشگاه برای محققان است تا تاثیر اختلالات را در مغز بررسی کنند. مغز مینیاتوری در موسسه رویان انجام گرفته است و در این زمینه همکاری های علمی بین ایران و فرانسه در حال انجام است.
 
در حال حاضر کلینیک های مغز شناخت ایجاد شده است تا با بررسی روش های معالجاتی به درمان اختلالات عصبی کمک شود و این پروژه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و موسسه آموزش عالی علوم شناختی انجام می شود.

انتهای پیام/

تولید مغز مینیاتوری در کشور

ساخت مغز مینیاتوری برای بررسی تحولات و اختلالات مغز
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها