بازدید: 6

حمله زمینی ارتش ترکیه به نیروهای کُرد در سوریه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094352
نیرو‌های ارتش ترکیه در چارچوب عملیات نظامی خود به پایگاه‌های نیرو‌های سوریه دموکراتیک در شهر «رأس العین» حمله زمینی کردند.

حمله زمینی ارتش ترکیه به نیروهای کُرد در سوریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه الجزیره به نقل از برخی منابع گزارش داد ارتش ترکیه به تعدادی از پایگاه های نیروهای کُرد موسوم به «ارتش دموکراتیک سوریه» در حومه شهر «رأس العین» حمله زمینی کرده است.

الجزیره همچنین به نقل از برخی منابع میدانی گزارش داد ارتش ترکیه به شرق شهر «تل ابیض» در سوریه حمله کرده و شماری از روستاها را تحت کنترل خود درآورده است.

روز گذشته ترکیه عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می خواند، آغاز کرد (اینجا).

آمریکا پیشتر اعلام کرده بود در این عملیات از کُردها حمایت نخواهد کرد، اما نیرو های خود را از این منطقه خارج می کند. در مقابل شبه نظامیان موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دادند، اعلام کردند با هرگونه حمله ترکیه مقابله می کنند و واشنگتن را به خنجر زدن از پشت به خود متهم کرده اند.

انتهای پیام/


حمله زمینی ارتش ترکیه به نیروهای کُرد در سوریه
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها