بازدید: 12

دوره نقاهت بانک‌ها

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2094265
طی دو سال اخیر بانکی‌ها وضعیت بهتری پیدا کرده اند اما؛ تا وقتی که این بیمار از بیمارستان مرخص شود و به شرایط عادی برگردد راه زیادی مانده است.
 
راه زیاد بانکی ها برای برگشت به شرایط عادی
 
 
حسن قاسمی، مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی با اشاره به شرایط سهم های بانکی به خبرنگار بورس نیوز گفت: گزارش های ارائه شده در این حوزه مورد به مورد متفاوت بوده اما اکثرا به سمت مثبت شدن تراز ها در حرکت هستند.

وی ادامه داد: کاهش نرخ بهره به روش محاسبه ای که برای محاسبه نرخ سود سپرده اتفاق افتاد برای بانکی ها موثر بود و نشان می داد که منابع به سمت بانک ها روانه شده است.
 
مشکلات بانکی ها هنوز حل نشده 
این کارشناس سرمایه به نکته ای مهم در خصوص وضعیت بانکی ها اشاره کرد و افزود: خیلی زود است که بگوییم مشکلات این حوزه حل شده زیرا هنوز مطالبات سوخت شده و مشکوک به وصول خیلی زیادی دارشته و کماکان بنگاه داری می کنند و برای شرکت های زیرمجموعه خود منابع بسیاری صرف می کنند، اما نمی توانند کسب درآمد داشته باشند.

وی در ادامه از بهبود شرایط سخن گفت و افزود: طی دو سال اخیر بانکی ها وضعیت بهتری پیدا کرده اند اما؛ تا وقتی که این بیمار از بیمارستان مرخص شود و به شرایط عادی برگردد راه زیادی مانده است.

قاسمی در پایان رشد اخیر بانکی ها را به دلیل محرک تجدید ارزیابی ها دانست و عنوان کرد: به نظر نمی رسد که این امر عاملی برای بهتر شدن وضعیت مالی شرکت ها باشد.

دوره نقاهت بانک‌ها
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها