بازدید: 12

کلاهبرداری با عنوان فروش جواهر در سایت‌های واسطه‌گر

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2094197
رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: کلاهبرداری که با درج آگهی فروش جواهر در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: یکی از شهروندان با مراجعه حضوری به این پلیس مدعی شد، از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار اقدام به خرید جواهر کرده و پس از واریز پول به حساب فرد کلاهبردار، وی گوشی خود را خاموش و پاسخگو نبوده است که با بررسی پرونده، متهم شناسایی شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان عنوان داشت: افراد سودجو با درج آگهی دروغین در سایت و اپلیکیشن های موبایل مانند دیوار اقدام به کلاهبرداری با دریافت ودیعه جهت رزرو کالا کرده و با توجه به اینکه هیچ گونه کالایی رد و بدل نمی شود فرد کلاهبردار نیز پاسخگو تماس ها نیست.

کلاهبرداری با عنوان فروش جواهر در سایت های واسطه گر

وی افزود: هنگام مراجعه به سایت دیوار و سایت های مشابه به راحتی به تبلیغات فریبانه اعتماد نکرده و تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت نکنید و معامله را حتماً حضوری انجام داده زیرا ممکن است کالای خریداری شده دزدی باشد که عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت

مرتضوی خاطرنشان کرد: اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی و تحت تأثیر قرار گرفتن تبلیغات اغواکننده آن ها، ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت های مجازی و عدم شناخت راه های تشخیص کالای مسروقه از جمله دلایل به دام افتادن افراد است.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: شهروندان می توانند در مواجه با این گونه موارد یا برخورد با این گونه افراد سودجو مراتب را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا که به صورت 24 ساعته فعال است اطلاع رسانی و پیگیری کنند.


کلاهبرداری با عنوان فروش جواهر در سایت‌های واسطه‌گر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها